20 ZASKAKUJĄCYCH CIEKAWOSTEK ! Niesamowite FAKTY00:04:09

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: iWiesz
#Ciekawostki #Fakty #szkoła

Mecenatem odcinka jest PubQuiz !
Zbierz drużynę, odpowiadaj na pytania, wygrywaj nagrody! PubQuiz znajdziesz w ponad 30 miastach w Polsce, sprawdź gdzie i kiedy prowadzone są rozgrywki na http://www.pubquiz.pl

Oglądasz #iWiesz

Życie zaskakuje. Nawet w tej chwili. W ciągu najbliższych 5-7 sekund, Twoje serce przepompuje ponad pół litra krwi. To niemało! A mam dla Ciebie jeszcze sporo ciekawostek, które na pewno Cię zaskoczą. Gotowy? Obejrzyj najnowszy odcinek iWiesz ! Czas na 20 ciekawostek, które Cię zaskoczą !

KONTAKT: piszesz@iwiesz.to

Jesteś ciekawy świata? Sprawdź iWiesz w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/

SKRYPT ODCINKA:

Mam dla Ciebie niezwykłe ciekawostki historyczne i nie tylko. Na początek fakty, których nie wiecie o swoim ciele !

Jesteś złożony z 7 oktylionów atomów, które w 99,9% są złożone z pustej przestrzeni. Ty, ja i cały wszechświat, jesteśmy złożeni głównie z niczego.
Długość naczyń krwionośnych w Twoim ciele to 160 000 km.
To czterokrotnie więcej niż długość równika.

Czas na ciekawostki o naszej planecie :)

Równik dzieli świat połowę, ale też na bardziej i mniej zamieszkany. Na północnej półkuli mieszka około 80% ludzi, na południowej, tylko 20%.

Ziemia jest jedyną planetą w naszym układzie słonecznym, której nazwa nie pochodzi od imienia boga. Wbrew nazwie, 71% ziemi jest pokryte wodą. Mniej niż 3% światowych zasobów to woda pitna. Niesamowite, prawda?

Mam dla Ciebie jeszcze porcję ciekawostek o... słońcu !

Słońce to ogromna, świecąca kula królująca nad horyzontem i dające życia w którą nie możemy patrzeć. Stanowi 99,8% masy całego Układu Słonecznego. Jego masa jest o 330 razy większa, niż masa naszej planety.

Światło słoneczne, które teraz widzimy, ma tak naprawdę 30 000 lat. Tyle czasu potrzebowała energia wytworzona we wnętrzu Słońca na przedostanie się do jego zewnętrznych warstw.
Stamtąd w formie światła dociera do Ziemi w przeciągu 8 minut.

Czas na ciekawe fakty historyczne !

Kleopatra żyła bliżej współczesności, niż czasów, gdy budowano piramidy. Pomiędzy pojawieniem się Stegozaura a Tyranozaura minęło więcej czasu, niż pomiędzy pojawieniem się Tyranozaura a… Ciebie.

Trochę o zdjęciach na instagrama !
Co dwie minuty robimy więcej zdjęć niż wszyscy ludzie razem wzięci w XIX wieku…
Najpopularniejszymi hasztagami na instagramie są:
#love (1 284 275 402 postów)
#instagood (753 438 850 postów)
#photooftheday (513 555 343 postów)

Kolejne zaskakujące ciekawostki historyczne, których nie znałeś

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego ludzie na starych fotografiach nigdy się nie uśmiechają? By wykonać fotografię portretową w XIX i na początku XX wieku, potrzebny był długi czas naświetlania. W trakcie robienia zdjęcia, fotografowani nie mogli ani drgnąć i to przez nawet kilka minut. Najmniejszy ruch, mógł sprawić, że zdjęcie wyjdzie rozmyte. Spróbuj sam utrzymać uśmiech na twarzy przez dłuższy czas. To raczej niełatwe zadanie, choć warto próbować

Czas na ciekawostki o ludzkim ciele :)
Sztuczny śmiech stymuluje te same obszary mózgu, które uaktywniają się gdy uśmiechamy się szczerze, to podnosi poziom endorfin w rezultacie poprawiając nam humor. Niezwykłe, prawda? Ludzkie ciało jest zaskakujące, a mózg to skomplikowana maszyna.

Osoby które próbują zrozumieć jak działa mózg, to mózgi, które próbują zrozumieć swoje działanie. :) Mam nadzieję, że ta ciekawostka nie rozwaliła Ci mózgu :)

A jeśli Twój mózg jest wypełniony ciekawostkami może zainteresujesz się PubQuizem?

To mecenas dzisiejszego odcinka:

Cykl świetnych wydarzeń na które wybierzecie się z paczką znajomych. Odpowiadacie na pytania z przeróżnych kategorii i wygrywacie nagrody. PubQuiz odbywa się już w ponad 30 miastach w Polsce. Sprawdź, czy jest też w Twojej okolicy na www.pubquiz.pl , wybierz ten, który Ci odpowiada, zbierz drużynę , baw się świetnie, odpowiadaj na pytania i wygraj nagrody!

Na deser ciekawostki o YouTube
Potrzeba ponad 60 tysięcy lat, aby obejrzeć wszystkie filmiki zamieszczone obecnie na Youtube, dzięki że wybrałeś iWiesz.

Subskrybujesz, iWiesz więcej!

Film znajduje się w katalogu: iWiesz | WSZYSTKIE ODCINKI


więcej

Komentarze