Co się stanie, gdy RZUCISZ PALENIE? Zmiany w organizmie - od 1 minuty do 20 lat bez papierosów.00:04:29

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: iWiesz
#papierosy #nauka #człowiek #zdrowie #ciekawostki

Oglądasz #iWiesz

Papierosy, to plaga! Co trzeci polak przyznaje się do palenia tytoniu, a statystyczny Kowalski wypala 1610 sztuk papierosów rocznie. To ponad 80 paczek!

Jak wyliczyło Ministerstwo Zdrowia, co roku wskutek tytoniowego nałogu umiera nawet 67 tys. Polaków. Tylko wywoływany paleniem nowotwór płuc zabija średnio 20 tys. osób rocznie. A palenie tytoniu wpływa również na ryzyko zachorowania na inne choroby, w tym sercowo-naczyniowe.

Rosnące ceny wyrobów tytoniowych, promocja zdrowego stylu życia, coraz bardziej restrykcyjne przepisy, "odstraszacze" na paczkach oraz coraz większa świadomość społeczna. To tylko niektóre z przyczyn spadku liczby aktywnych palaczy w społeczeństwie. W 2018 roku, wypaliliśmy (statystycznie) o 281 sztuk mniej papierosów niż w 2017 i o 1044 mniej niż w 1990 r.

Jakie efekty przynosi rzucenie palenia? Wyłącznie pozytywne! Bielsze zęby, przyjemniejszy zapach. i lepsza kondycja, to tylko niektóre z nich. Prawdziwe zmiany zaczynają się w wewnątrz organizmu i to w ciągu zaledwie... 20 minut!

Jakie? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym odcinku iWiesz: "Co się stanie, gdy rzucisz PALENIE?". T przegląd zmian zachodzących w ciele palacza, po rzuceniu palenia. Od pierwszych 20 minut, do 20 lat bez nałogu.


Rzucasz palenie? ten film z pewnością Ci w tym pomoże! iWiesz odpowiada na pytania w jaki sposób (i jak szybko) przebiega regeneracja organizmu człowieka oraz ile czasu potrzeba, by naprawić wyrządzone szkody!

iWiesz
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/

Subskrybujesz, iWiesz więcej!

Film znajduje się w katalogu: iWiesz | WSZYSTKIE ODCINKI


Komentarze