#PolExit - Młodzi Polacy żądają rozwodu z Brukselą00:05:10

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
[ WESPRZYJ NASZĄ TELEWIZJĘ: http://emisja.tv/programy/o-nas/ ]
Wbrew temu co podają sondażownie grono eurosceptyków rośnie. 3-ego maja w Warszawie przeciw UE protestowali narodowcy. Ich zdaniem Polska jak najszybciej powinna opuścić unijne struktury.

Mówimy dość okradaniu Polski i Polaków z ich suwerenności! Dość narzucania nam decyzji, sprzecznych z naszym narodowym interesem! Dość ingerowania w wewnętrzne sprawy naszego kraju! Czas, abyśmy pokazali, że nie ma zgody na to, co płynie z Brukseli, że Polacy sami potrafią zadbać odpowiednio o swój kraj i nikt nie będzie dyktował im, co mają robić w swojej ojczyźnie. - piszą na facebooku organizatorzy protestu.

Taki punkt widzenia znajduje swe potwierdzenie w statystykach. Według danych GUSu Unia Europejska rzeczywiście nam nie służy. W latach 1995-2004 średnie realne wynagrodzenie w Polsce (przy uwzględnieniu inflacji) wzrosło o 56%, tymczasem w latach 2004-2013, czyli po dołączeniu naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej wskaźnik ten wyniósł zaledwie 18%. W tym samym czasie wskaźnik PKB Polski spadł o niemal 10%.

Film znajduje się w katalogu: Reportaże


Komentarze