UE znów szantażuje Polaków pieniędzmi!00:58:38

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Temat pieniędzy z Unii Europejskich przeznaczonych dla naszego kraju powraca cyklicznie: od momentu zgody Mateusza Morawieckiego na utworzenie przez struktury unijne Funduszu Odbudowy, środki, które miały służyć odbudowie polskiej gospodarki po kryzysie pandemicznym, są przedmiotem politycznej gry, a ich uruchomienie jest blokowane przez Brukselę do czasu spełnienia przez rząd w Warszawie kamieni milowych, zwłaszcza przywrócenia status quo w polskim sądownictwie. Pomimo wycofania się z części zmian w Sądzie Najwyższym, Bruksela jest w dalszym ciągu nieusatysfakcjonowana.

Jednocześnie, unijni urzędnicy zapowiadają blokadę nie tylko funduszy przeznaczonych na odbudowę, ale wszystkich pieniędzy, które naszemu krajowi przysługują w ramach różnorakich projektów firmowanych przez Unię Europejską. Tym razem eurokraci powołują się na przepisy tzw. Karty Praw Podstawowych, z których to przepisów Polska negocjując podpisanie traktatu lizbońskiego, zapewniła sobie wyłączenie. Przedstawiciele rządu, przynajmniej na tą chwilę, negują doniesienia o kompletnej blokadzie środków, podkreślając, że byłoby to działanie bezprawne ze strony brukselskich urzędników.

Jednak ten schemat już powtarzał się kilka razy przy reformach polskiego wymiaru sprawiedliwości: Unia grozi odcięciem pieniędzy, Warszawa pręży muskuły, po czym wycofuje się z przyjętych rozwiązań, po czym wprowadza kolejne rozwiązania niezgodne z unijnym prawodawstwem... i tak niemal bez przerwy od 6 lat. Jednak zablokowanie funduszy określane jest przez komentatorów mianem opcji atomowej i może wzmóc - dość słabe do tej pory - nastroje eurosceptyczne w Polsce.

Czy rząd PiS znów padnie na kolana przed Brukselą, aby uzyskać pieniądze, które w tragicznej sytuacji gospodarczej Polski wydają się być niezbędne? O to i inne uwarunkowania sytuacji Polski zapytamy - w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy - prof. Mirosława Piotrowskiego, prezesa partii Ruch Prawdziwa Europa i byłego europosła.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI, KTÓRYMI MOŻECIE NAS WESPRZEĆ

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze