SYNDROM OFIARY//Kasia Sawicka//00:21:43

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: KasiaSawicka
Rola Ofiary to pojęcie pochodzące z analizy transakcyjnej oznaczające osobę, która czuje się skrzywdzona, bezradna i niekompetentna. Ofiary najczęściej mają też tendencję do niebrania odpowiedzialności za swoje życie, wybory, działania i emocje.
________________________________________________________________________________________________

Pierwsze dziecko przed Tobą?

Sprawdź mój kurs, który pozwoli Ci się dobrze przygotować do tego wymagającego okresu: https://kursy.kasiasawicka.pl/pierwsze-dziecko-kurs-online/

Przygotowałam również darmowy test online Jaką będziesz mamą. Dostępny na moim blogu:
https://kasiasawicka.pl/jaka-bedziesz-mama-test/

________________________________________________________________________________________________

Osoby , które pochodzą z dysfunkcyjnych domów mają tendencje by utknąć w tym schemacie myślenia i działania. W pułapkę takiego myślenia można tez wpaść na różnych etapach naszego życia gdy tracimy nadzieje , zderzamy z się z rzeczywistością i nie widzimy
potencjalnych rozwiązań. Zdarza się też, ze mamy słabe kompetencje w różnych, pojedynczych sferach, w których tak się czujemy i poddajemy się bez walki np . w finansach, relacjach lub zdrowiu.
Sposoby na wyjście z roli Ofiary według zasad terapii poznawczo-behawioralnej to zmiana myśli i zachowania, a za tym idą także nowe doświadczenia, które powoli ukazują nam inne perspektywy.

MAIL/ COLLABORATION:


k.sawickam@wp.pl


ZNAJDŹ MNIE W SIECI:

Facebook: https://www.facebook.com/Rodzinne-puzzle-650720031761750/

Instagram: https://www.instagram.com/ka_sawi/

NAJPOPULARNIEJSZE FILMY:

Toksyczni ludzie:
https://www.youtube.com/watch?viGiz1dYdlZI&t43s

Toksyczny Narcyz:
https://www.youtube.com/watch?v7OthnI1rJks&t1s

Osobowość BORDERLINE:
https://www.youtube.com/watch?vlonpoFiJkMM&t6s


SERIA DLA RODZICÓW:
https://www.youtube.com/watch?vcb4Lsw21UTY&listPL5An1LU_BDO6Lo_XAf-BvRCzHTkCo2y-iMam na imię Kasia, mam 158 cm wzrostu, mieszkam w Gdyni. Z wykształcenia pedagog, mam piątkę dzieci. Wiele lat spędziłam w terapii pedagogicznej, pracując z dziećmi, które miały problemy z czytaniem oraz byłam trenerem szybkiego czytania i technik pamięciowych. Moje ulubione tematy to: indywidualne podejście do dzieci, nastolatki, rozwój osobisty, dysfunkcje w rodzinie.

Film znajduje się w katalogu: Relacje interpersonalne


Komentarze