DROGA DO BERGEN - NORWEGIA - VAN LIFE VLOG #5200:11:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: podrozovanie
Subskrybuj nasz kanał: https://bit.ly/2Org3Fc
Polub nas na FB: https://www.facebook.com/podrozovanie/
KLIKNIJ TUTAJ PO WIĘCEJ
Nasza oficjalna strona: http://podrozovanie.pl/
Instagram: #podrozovanie

Podoba Ci się nasz kanał? Możesz pomóc w jego rozwoju i wesprzeć nas poprzez Patronite: https://patronite.pl/podrozovanie lub przez PayPal: http://paypal.me/podrozovanie DZIĘKUJEMY!
___
Pamiętacie gdzie skończyliśmy poprzedni odcinek? W miejscowości Flam. Znanej z najsłynniejszej linii kolejowej. To właśnie tu zaczniemy dzisiejszy vlog. Pokażemy Wam muzeum kolejowe, centrum miasta, piękne fiordy i ruszymy wspólnie do Bergen. Dlaczego tam? Otóż Kasia kilka lat temu znalazła w sieci niesamowite zdjęcie Bergen - przepięknego miasta z kolorowymi domkami i urokliwym krajobrazem. Gdy ruszyliśmy w podróż po Europie od razu dodała je do naszej mapy marzeń. Przyszedł wreszcie czas by sprawdzić na własne oczy czy w rzeczywistości miasto jest równie urokliwe co na zdjęciu.
By tam dotrzeć musieliśmy dodać sporo kilometrów do naszej trasy, ale opłacało się. Miasto ma w sobie to coś, jest zdecydowanie inne od reszty miast w Norwegii. Ma w sobie studenckiego ducha przez co, mimo iż historyczne to nadal czuć w nim młodość. Historia miasta Bergen jest dosyć ciekawa i postaramy się ją opowiedzieć w odcinku, a to czego nie uda nam się powiedzieć napiszemy niebawem na blogu. Zatem jeśli jesteście ciekawi to śledźcie nasz blog na podrozovanie.pl
Po mieście oprowadzała nas siostra mojego byłego szefa - Vilde. To młoda, wesoła i bardzo pozytywna Norweżka, która w Bergen studiuje biznes i ekonomię. Pokazała nam w Bergen to, co lubi. Było jeszcze kilka propozycji jak m.in. wspinaczka na wzgórze widokowe, ale niestety z uwagi na niską temperaturę, wiatr i deszcz zrezygnowaliśmy.
W Bergen udało nam się uczestniczyć w Polskiej Mszy Św. o 19:30. Zaraz po mszy wyjechaliśmy z miasta, by nie płacić opłat na bramkach (w weekendy jest za darmo). Pojechaliśmy w stronę Oslo.
więcej

Komentarze