Nie będzie niczego - Komentarz Konieczny!01:12:30

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Rząd obiecywał wypłaszczenie krzywej zachorowań, ale nikt nie spodziewał, że wypłaszczy się ona w pionie. Wykres nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce osiągnął niespotykaną dotąd skalę. Czerwoną strefą objęto już 17 dużych miast oraz 135 powiatów w kraju.

Szpitale pękają w szwach. Najgorsze wieści płyną z placówek, które zostały przemianowane na jednoprofilowe placówki wyznaczone do walki z Covid-19. Pacjenci czekający na ratujące życie zabiegi są teraz przewożeni do innych szpitali, gdzie już brakuje miejsc. W wielu przypadkach przyjmuje się ludzi na tymczasowe łóżka lokalizowane po świetlicach, pomieszczeniach socjalnych, salach gimnastycznych i korytarzach. Pacjenci, którzy w domach oczekiwali na termin operacji często dowiadują się z mediów, że ich zabieg został odwołany. Ordynatorzy placówek występują z dramatycznymi apelami o tym, że brakuje już respiratorów i personelu do ich obsługi.

Spirala szaleństwa narasta. Trwa urzędnicza spychologia, a absurd goni za absurdem. W Gorzowie Wielkopolskim wyrzucono ze szpitala pracownika magazynu za to, że nie miał założonej maski. Nie pomogło jednak tłumaczenie, że był on sam w podziemiach budynku, gdzie nie ma ani okien, ani wentylacji, a wykonywaną przez siebie pracę uznał za ciężką, w której trudno się oddycha.

Mimo, że minister Szumowski zapewniał jeszcze w sierpniu, iż sytuacja jest pod pełną kontrolą, a resort ma przygotowany plan na jesień, którego wytyczne są bardzo proste, spójne, możliwe do wdrożenia i po prostu dobre, dziś wydaje się, że najlepszą strategią przyjętą przez rząd są swoiste spektakle medialne rozpętywane wokół znanych osób, które zatrzymuje się w spektakularny sposób, aby prawdopodobnie odwrócić uwagę mediów i opinii społecznej od powszechnego kryzysu w służbie zdrowia.

Póki co w Polsce panuje względny spokój. A przynajmniej tak może się wydawać, kiedy porówna się sytuacje w naszym kraju z tą u naszych południowych sąsiadów, gdzie weekend upłynął pod znakiem ogromnych, antyrządowych protestów, do których tłumienia Czesi i Słowacy wykorzystali specjalne oddziały policji uzbrojone w ciężki sprzęt, w tym armatki wodne i opancerzone furgonetki. Demonstranci odpowiedzieli pirotechniką, kostkami brukowymi, a u jednego z protestujących w czeskiej Pradze znaleziono broń.

O zmieniającej się z godziny na godzinę anormalnej sytuacji tzw. drugiej fali już dziś w Komentarzu Koniecznym!. Na program zapraszają jego autorzy: Piotr Korczarowski i Kamil Klimczak.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Komentarz Konieczny


więcej

Komentarze