Dokąd zmierzamy? Kukiz15 na politycznym aucie?01:00:45

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wydarzeniem absorbującym uwagę obserwatorów polskiego życia politycznego był rozwód ruchu Kukiz15 z utworzoną wokół Polskiego Stronnictwa Ludowego Koalicją Polską. Kością niezgody stało się głosowanie posłów ruchu znanego muzyka nad uchwałą w sprawie negocjacji rządu nad unijnym budżetem. Wsparcie PiS przez posłów Kukiza doprowadziło do ich wyrzucenia z tworzonego z politykami PSL klubu parlamentarnego.

To wydarzenie spowodowało również kolejne dywagacje publicystów nt. potencjalnego aliansu kukizowców z partią rządzącą. Takie rozważania pojawiały się już wiosną, podczas próby przeprowadzenia przez PiS wyborów korespondencyjnych.

Lider niegdyś potężnego antysystemowego ruchu udziela w tej kwestii wymijających odpowiedzi. Jednakże Paweł Kukiz w tej kadencji parokrotnie już zagłosował razem z posłami PiS, na przykład za tzw. Piątką dla zwierząt (w przeciwieństwie zarówno do swoich ówczesnych sojuszników z PSL jak i innych posłów swojego ugrupowania). Pięć sejmowych szabel Pawła Kukiza w obliczu tarć w obozie rządowym (czy to wokół polityki zagranicznej czy np. kolejnych antyrolniczych pomysłów Jarosława Kaczyńskiego) mogłyby wiele znaczyć.

O przyszłości Kukiz15, rozwodzie z Koalicją Polską, a także polityce rolnej Polski usłyszycie Państwo w kolejnym odcinku z cyklu Dokąd Zmierzamy?. Gościem Kamila Klimczaka będzie poseł na Sejm RP Jarosław Sachajko.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


więcej

Komentarze