Dokąd Zmierzamy? Polska kapituluje na Kresach01:07:46

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Nie od dziś wiadomo, że polityka III RP wobec naszych wschodnich sąsiadów jest wybitnie spolegliwa. Nie dość, że poświęca się polskie mniejszości na terenach, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu należały do Polski, to jeszcze antypolskie działania mniejszości narodowych (chociażby Ukraińców) są wspierane szerokim strumieniem pieniędzy z budżetu panstwa. Jednocześnie, pomimo chwilowego nastroju odwilży w stosunkach polsko-ukraińskich po wyborze prezydenta Wołodymyra Zelenskiego, powraca antypolska propaganda historyczna na Ukrainie.

Nie tylko na Kresach polityka państwa ponosi fiasko. Na Górnym Śląsku rośnie w siłę ruch śląskich separatystów, tworzących sztuczną narodowość śląską, odwołujących się wprost do wzorców katalońskich dysydentów, którzy usiłowali oderwać swój region od Hiszpanii. Nie jest tajemnicą, że narodowość śląską wspierają mniej lub bardziej dyskretny środowiska niemieckie.

Czy bierność władz doprowadzi do negacji kulturowego dziedzictwa Polski na Wschodzie i utraty ziem zachodnich? Na to i inne pytania odpowie w kolejnym odcinku z serii Dokąd Zmierzamy publicysta i szef warszawskich struktur Klubu imienia Romana Dmowskiego Arkadiusz Miksa.


---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


więcej

Komentarze