Motywacja. Jak się zmotywować SZYBKO! #motywacja #energia #działanie00:09:07

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: Rafal_Szrajnert
Platforma z kursami https://bit.ly/326R4PK
Zapisz się na MOJĄ LISTĘ EMAIL https://bit.ly/3fs22pi
SUBSKRYBUJ: https://bit.ly/YoutubeRafal
.Pełny wpis: https://www.rafalszrajnert.pl/motywacja-jak-zyskac-i-jak-zachowac-motywacje/
___________________________________________________
Jeśli podobają Ci się moje filmy i chcesz więcej to subskrybuj: https://www.youtube.com/channel/UCp3v4HZdCe_U1TBdjtrPnVQ?sub_confirmation1
___________________________________________________
Instagram: https://www.instagram.com/rafalszrajnert/
Facebook prywatny: https://www.facebook.com/rafalszrajnert
Facebook firmowy: https://www.facebook.com/rafalszrajnertcoaching/

___________________________________________________
Motywacja to stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych, określający podłoże zachowań i ich zmian. Wewnętrzny stan człowieka, mający wymiar atrybutowy.

Wyróżniamy motywację wewnętrzną i zewnętrzną. Ta pierwsza wynika z naszych własnych pragnień i potrzeb, które chcemy zrealizować. Motywacja wewnętrzna powoduje, że realizujemy działania, w efekcie których niekoniecznie osiągamy korzyści materialne, a satysfakcję daje nam już samo osiągnięcie celu. Motywujemy się wewnętrznie chociażby do pomocy innym czy podnoszenia swojej wiedzy.

Natomiast motywacja zewnętrzna opiera się na czynnikach, które pochodzą z zewnątrz, takich np. jak pieniądze (przykładowo: zarabiamy, żeby opłacić rachunki). Dlatego też w tym rodzaju motywacji elementem stymulującym jest zdobycie nagrody (wypłata) nie zaś sam proces, który prowadzi do jej osiągnięcia. Świadomość ewentualnej kary lub straty (np. obniżenia premii) w wyniku niepodjęcia działania lub osiągnięcia niewystarczającego efektu, także może stanowić czynnik motywacyjny.

Komentarze