Jak zrobić drewniane biurko narożne, mocowane do ściany00:02:56

zwiń opis video pokaż opis video
Zapraszam do Subskrybcji aby być na bieżąco: https://www.youtube.com/channel/UCQxi...

Jak zrobić biurko pod komputer dla informatyka i nie tylko. Pokażę Wam jak wykonać bardzo stabilne biurko drewniane z drewna bukowego. Realizację projektu zacząłem od kupna tarcicy bukowej nie obrzynanej o grubości 50mm. Zakup takiego materiału pozwala na niepowtarzalne dopasowanie wszystkich elementów składowych klejonki (słoje, pęknięcia, obrzeża, fronty). Zaczynamy od pocięcia desek na wąskie elementy. Zapobiegnie to kręceniu się materiału. Pamiętajcie im węższe elementy tym całość po sklejeniu będzie bardziej stabilna. Wąskie elementy najlepiej jeśli będą miały szerokość pomiędzy 100mm a 60mm. Moja maszyna do cięcia to piła formatowa HOLZKRAFT SC 2 classic. Trochę mała, ale daje radę. Kolejnym krokiem jest wyrównanie pociętych fryz na wyrówniarko-grubościówce fs 41N firmy Stomana. Następnie kleimy fryzy tak, aby nie przekraczały szerokości 400mm. Blaty szerokości 400mm wyrównujemy za pomocą grubościówki, następnie łączymy je ze sobą. Otrzymujemy blat o żądanej szerokości. Doszliśmy do etapu wykonania wszystkich niezbędnych otworów. Do tego używamy otwornicy, oraz frezarki górnowrzecionowej. Możemy zaczynać szlifowanie blatów. Zaczynamy od granulacji papieru 80. a kończymy na 240. Po wyszlifowaniu wszystkich powierzchni zostaje nam odpylanie blatów drewnianych i nakładanie podkładu pod lakier. Do tego projektu użyty był lakier dwuskładnikowy. Podkład jest miększy od lakieru i rzadszy, co za tym idzie, głębiej wnika w drewno zamykając pory. Po wyschnięciu całość szlifujemy papierem 180. Odpylamy i nakładamy lakier, na przemian dolna i górna część blatów. Czynność powtarzamy do dwóch powłok. Po wyschnięciu całość jest gotowa do montażu. Blaty zamontowane zostały bezpośrednio do ściany, jak i nogi, niestandardowo pod kątem do ściany. Teraz trzeba tylko korzystać.


MebleTwojegoPomyslu.pl - nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.


www.mebletwojegopomyslu.pl
www.facebook.com/mebletwojegopomyslu


Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu

Film znajduje się w katalogu: Realizacje


więcej

Komentarze