Chazarskie tajemnice Rosji01:07:48

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doniesienia o walkach na Ukrainie zdają się całkowicie przesłaniać istotę tej wojny, jej strategiczne motywacje, polityczne roszady i historyczne tło. Nikt dziś bowiem nie zastanawia się co tak naprawdę robią wojska rosyjskie na Ukrainie i dlaczego Stany Zjednoczone są tak mocno zaangażowane w ugruntowanie swych wpływów na tym obszarze.

Nie ma tu oczywiście jednej dobrej odpowiedzi. Najpopularniejsza wersja wydarzeń stawia Rosję w świetle agresora, który chce podporządkować sobie naród ukraiński. Jeśli jednak zajrzymy do doktryn politycznych Rosji i Stanów Zjednoczonych zauważymy, że oba państwa traktują Ukrainę bardzo poważnie, zdając sobie tym samym sprawę, że kto kontroluje obszar obecnej Ukrainy, ten potwierdza swój mocarstwowy charakter. Konieczność przejęcia kontroli nad Ukrainą znajdziemy zarówno w koncepcjach Zbigniewa Brzezińskiego jak i Aleksandra Dugina.

Są jednak jeszcze aspekty, które dalece wykraczają poza teorie polityczne i cele strategiczne, a informacji o nich próżno szukać w oficjalnych publikacjach. Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jedno wspólne założenie że na obszarze, gdzie obecne toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie.

Co to za teorie? Na ile są one poważne? Jaki miały wpływ na historię i granice administracyjne Ukrainy? Jaką rolę odegrała w nich sowiecka Rosja? I czy obecnie tocząca się wojna może być ich emanacją? O tym dziś w programie Piotra Korczarowskie z cyklu: Dokąd Zmierzamy opowie Sylwia Gorlicka, doktorantka UW, specjalizująca się w tzw. obszarze postsowieckim.

_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI, KTÓRYMI MOŻECIE NAS WESPRZEĆ

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


więcej

Komentarze