Bez gotówki, czyli w Matrixie?00:50:52

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Płatności bezgotówkowe to od wielu lat stały element naszego funkcjonowania we współczesnym świecie. Zwłaszcza ostatnie lata, gdy gotówka miała ze względów sanitarnych być zabójcza, przyniosły popularyzację płatności bezgotówkowych. Jednak to nie tylko zarazki na banknotach przynoszą spadek ilości transakcji dokonywanych w tradycyjny sposób.

Przede wszystkim sternicy naszej obecnej rzeczywistości konsekwentnie dążą do popularyzowania płatności bezgotówkowych, gdzie każdy przepływ pieniędzy jest odnotowywany, a każdego nieprawomyślnego można natychmiast odciąć od środków płatniczych. Finansowa inwigilacja społeczeństw wzrasta: najpierw pod pozorem walki z terroryzmem, a potem pod wieloma innymi pretekstami.

Konsekwentne obniżanie pułapu transakcji, które można dokonać gotówką powoduje, że być może już za kilka lat nawet za przysłowiową gazetę (o ile takowe jeszcze będą się ukazywać) trzeba będzie płacić kartą. Czy chodzi tylko o naszą wygodę i zyski sektora bankowego? Wielu społeczników coraz głośniej wskazuje na zagrożenia związane z eliminacją gotówki z obiegu.

O tym komu zależy na bezgotókowym świecie, zagrożeniach czyhających na ludzi w takiej utopii oraz o sposobach obrony przed dyktatem globalistów, a także o Dniu Płacenia Gotówką opowie w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy? Rafał Górski, prezes Instytutu Spraw Obywatelskich.

_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI, KTÓRYMI MOŻECIE NAS WESPRZEĆ

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze