O głośnych skandalach przed ciszą wyborczą01:07:50

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Choć sondaże wskazują, że rząd tzw. Zjednoczonej Prawicy pozostanie na kolejną, już trzecią z rzędu kadencję, to warto pokusić się o podsumowanie minionych 8 lat, bowiem skala wydarzeń odcisnęła głębokie piętno na naszym kraju.

Największym, a zarazem takim, które przejdzie do historii całego świata, było powszechne zamknięcie gospodarek, zwane z j. ang. lockdownem, rzekomo podyktowanym walką z nową chorobą, jaka ogarnęła w 2020 r. cały nasz glob. Opowiadając o tych wydarzeniach z perspektywy rządów Prawa i Sprawiedliwości nie sposób nie wspomnieć o aferach pokroju zamówienia na respiratory, które na polecenie ówczesnego ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, dostarczyć miał podejrzany handlarz bronią, który zaginął później w dziwnych okolicznościach. Były też wybory kopertowe autorstwa Jacka Sasina, których organizacja kosztowała Skarb Państwa setki milionów złotych, choć nigdy nie doszły do skutku. Mimo, że w owym czasie rząd nie wprowadził żadnego z przewidzianych prawem stanów nadzwyczajnych (stan epidemii nie był faktycznym terminem polskiego prawa), co skutkowało brakiem rekompensat za straty poniesione w tym czasie przez wielu przedsiębiorców, wielu wypłacono fundusze w ramach specjalnych rządowych tarcz, które jak się później okazało spowodowały ogromną inflację, gdyż pieniądze pochodziły z tzw. dodruku.

Czas choroby, a raczej ten chory czas, zakończyła dopiero wojna na Ukrainie, do której Polska oficjalnie nie przystąpiła, lecz od pierwszych dni, decyzjami rządu PiS, ostentacyjnie opowiedziała się po stronie reżimu z Kijowa, który przez kolejne dwa lata czynnie wspierała przekazując niezliczoną ilość sprzętu wojskowego, paliw i pieniędzy, a przede wszystkim przyjmując do kraju miliony uchodźców, którzy szybko zostali zidentyfikowani jako imigranci, których rękami dokonuje się plan ukrainizacji Polski. Owe bratestwo między Warszawą i Kijowie zakończyła dopiero kampania wyborcza w Polsce, która wymusiła na rządzie Prawa i Sprawiedliwości czasowe deklaracje odwołuje się do obrony polskich interesów narodowych, co zostało wyjątkowo źle odebrane przez reżim w Kijowie.

Angażując się we wsparcie Ukrainy, Polska podjęła jednocześnie decyzje o zerwaniu wszelkich umów na dostawy surowców energetycznych ze wschodu, co spowodowało zimą ogromne braki węgla kamiennego, a pod koniec lata przyniosło braki paliwa na stacjach benzynowych.

Końcówka kadencji rządu PiS zbiegła się jeszcze z aferą wizową, która ostatecznie obaliła narrację o powstrzymywaniu masowej imigracji, bowiem mimo obrazków znad granicy z Białorusią, gdzie polskie służby każdego dnia zmagały się z próbami przedarcia się do naszego kraju podjętymi przez egzotycznych przybyszy, niekontrolowany napływ obcych trwał w najlepsze za sprawą korupcji w urzędach wydających pozwolenie na pobyt w Polsce.

Na koniec jeszcze kilku oficerów ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego zdecydowało się umyć od wszystkiego ręce, składając na ręce szefa MON dymisję, co zrodziło szereg spekulacji o ewentualnych planach rządu na wprowadzenie stanu wyjątkowego, a nawet stanu wojennego, w przypadku wyborczej porażki.

Dokąd zatem zaprowadziły nas ośmioletnie rządy Prawa i Sprawiedliwości? Co najlepiej z nich zapamiętamy? I jakie są szanse na to, że owe afery i absurdy już nie wrócą? O tym dziś w programie Piotra Korczarowskiego opowie Krzysztof Bartosik, przedsiębiorca z Podlasia, kandydujący obecnie do Sejmu RP z ramienia Konfederacji Korony Polskiej.

_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze