Jedną nogą byliśmy już na wojnie!00:57:33

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wtorkowy wieczór, 15 listopada 2022 roku, był jednym z najbardziej niepokojących politycznie momentów w najnowszej historii Polski. Kilkugodzinne milczenie polskich władz wobec doniesień o eksplozji w Przewodowie, w powiecie hrubieszowskim, wraz z narastającą liczbą niedomówień, sugerujących rosyjski atak rakietowy na terytorium Polski, spowodowało realną groźbę włączenia się Polski do działań wojennych na Ukrainie. Dopiero po kilku godzinach i to nie od polskich czynników, ale z mediów amerykańskich dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej doszło do przypadkowego upadku i wybuchu ukraińskiej rakiety przeciwlotniczej.

Badania zajścia, w którym życie straciło dwóch Polaków, wciąż trwają, ale władze ukraińskie nadal wypierają się odpowiedzialności za incydent. Wiele mediów nadal sączy w polskie społeczeństwo element niepewności, gdyż piszą o rakiecie produkcji rosyjskiej, jednak takich zestawów używają obie strony konfliktu. Wiele oficjalnych i nieoficjalnych teorii i wyjaśnień nie budzi społecznego zaufania. Niepokój budzi też możliwość wykorzystania przez władzę wydarzeń z Lubelszczyzny do wprowadzenia nowych rozwiązań prawnych, dających rządowi nadzwyczajne uprawnienia.

Jednak należy dodać, że takie wydarzenia, jak w Przewodowie, mogą się powtórzyć i daje to możliwość wciągnięcia Polski w toczący się za wschodnią granicą konflikt zbrojny. Konsekwentne twierdzenia władz ukraińskich o rosyjskim śladzie mogą być nie tylko próbą uniknięcia odpowiedzialności i uchyleniu się od wypłacenia odszkodowań rodzinom zabitych, ale też próbą podbicia emocji polskiej opinii publicznej, aby przy kolejnych prowokacjach uruchomić odpowiednie artykuły traktatu o NATO i wciągnąć Polskę do wojny, zwłaszcza, że sytuacja na ukraińskim zapleczu wskutek rosyjskich zmasowanych ataków powietrznych jest coraz gorsza.

Czy dojdzie do kolejnych prób wciągnięcia Polski do wojny? I kto tak naprawdę zarządza polską politykę: rząd w Warszawie czy administracja Joe Bidena? O tym w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy? powie prof. Andrzej Zapałowski, ekspert ds. wojskowości.

_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI, KTÓRYMI MOŻECIE NAS WESPRZEĆ

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze