Rybak: Pojadę do Oświęcimia na przekór Glińskiemu00:14:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Zbliża się 74. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. 27 stycznia do Oświęcimia przyjadą delegacje z całego świata, w tym przede wszystkim spora grupa polityków i działaczy z Izraela. W związku z tym wydarzeniem dyrekcja muzeum byłego niemieckiego obozu zagłady podjęła szereg decyzji, które mają zapobiec jakimkolwiek incydentom. Nieoficjalnie mówi się o zakazie wnoszenia na teren muzeum polskich flag oraz rezygnacji z odegrania hymnu Polski. Największe kontrowersje wzbudziła jednak decyzja o niezaproszeniu na obchody przedstawicieli Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych. Po długich rozmowach z ministrem Glińskim wydano co prawda kilka przepustek, ale władze wyraźnie zaznaczyły, że nie mogą na nie wejść osoby, które zachowują się niegodnie. Chodzi tu m.in. o Piotra Rybaka, którego jedna z działaczek Stowarzyszenia poprosiła o nagłośnienie sprawy. Rybak zdecydował, że niezależnie od oficjalnych obchodów do Oświęcimia się wybiera i namawia rodaków, aby 27 stycznia zabrali ze sobą państwowe flagi.

"Żydzi nie będą mówili nam Polakom w jaki sposób mamy uczcić ofiary pomordowane w Oświęcimiu" - mówi Rybak. Jego zdaniem w muzeum Auschwitz mówi się przede wszystkim o Żydach, tak jakby śmierć ludzi innej narodowości miała drugorzędne znaczenie. Niewiele jest także informacji o Polakach mimo, że nasi rodacy przyjechali do obozu śmierci pierwszymi transportami.

Więcej na ten temat w materiale: "Żydowski monopol na Auschwitz" dostępnym pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=5bjgWm3lVZc

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-em...
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku?
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/

Film znajduje się w katalogu: Polskim Okiem


Komentarze