Wiedźmin za mało słowiański? Dajcie już spokój! (Netflix)00:10:26

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: 300Kultura
SUBSKRYBUJ: https://www.youtube.com/channel/UCNRA...
Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/300kultura/

Czy Wiedźmin od Netflixa jest za mało słowiański? Czy polany amerykańskim lukrem zatraci swoje prawdziwe "ja" i kiedy już zostanie podany, nie będzie można go strawić?

Czym właściwie jest ta cała słowiańskość w kontekście literatury Sapkowskiego i jak to jest, że ludzie tak łatwo dali się zahipnotyzować światu, który wyszedł spod ręki magików z CD Projekt RED, zapominając, że serial będzie jednak adaptacją książek?

W licznym komentarzach po zwiastunem Wiedźmina, ale także filmem na naszym kanale, słówko "słowiańskość" odmieniano przez wszystkie możliwe przypadki. A jak to jest naprawdę? Czy sagę Sapkowskiego można określić takim mianem, czy jednak jego świat jest dużo bardziej urozmaicony, właśnie dzięki temu, że sam autor czerpał z wielu źródeł i inspirował się najróżniejszymi rzeczami?

Na te właśnie pytania staramy się odpowiedzieć w niniejszym materiale i tradycyjnie zapraszamy Was do dyskusji i dzielenia się swoimi przemyśleniami, bo temat jest niezwykle ciekawy i warty tego, by go zgłębić.


#TheWitcherNetflix #TheWitcher #Teaser

___________________________________________________________

Zapraszamy Wa również na naszego bloga, gdzie znajdziecie wszystkie nasze materiały - podcasty, rankingu i mnóstwo ciekawych tekstów.

https://300kultura.com

___________________________________________________________

Nie zapominajcie także o naszych pozostałych kanałach społecznościowych, które cały czas rozwijamy i które potrzebują czułości z Waszej strony.

https://twitter.com/300Kultura

https://www.instagram.com/300kultura/

___________________________________________________________

Wykorzystano:

Kevin MacLeod - Aces High
https://www.youtube.com/watch?v=E6Ac9

Film znajduje się w katalogu: NA WIEDŹMIŃSKIM SZLAKU


Komentarze