Projekt NOD - In The Darkness - Official Video00:03:39

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: KokaBeats
http://soundline.biz/ProjektNodWarsoulExperience

Wytwórnia KOKA BEATS prezentuje kolejny klip Projektu NOD. Obraz do utworu In The Darkness zrealizowany został przez grupę R5 Films.

Chcieliśmy aby klip do utworu In The Darkness pozostawiał w odbiorcy uczucie niepokoju, zależało nam też na tym by opowiedziana historia nie miała jednego określonego zakończenia, dlatego też pozostawiliśmy je otwartym. Temat rozdwojenia osobowości był niejednokrotnie poruszany w filmach, jako zagorzali fani takich obrazów jak Fight Club czy Czarny łabędź postanowiliśmy również odnieść się do wspomnianej wcześniej tematyki. Jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego, mamy nadzieję że odbiorcy również będą.- mówi Michał Wu Wasilewski.


Projekt NOD (Niezidentyfikowany Obiekt Dźwiękowy) to polski zespół tworzący eksperymentalną muzykę elektroniczną łączącą w sobie elementy takich gatunków jak electronica, lo-fi, post-dubstep chillstep, dub, ambient, drumnbass oraz idm. Grupa została założona jesienią 2008 roku przez producenta muzycznego Michała Wu Wasilewskiego. Początkowo miała być solowym projektem Wu, ale nawiązana w 2010 roku znajomość z Bartoszem K Krokiem zmieniła to założenie. W maju 2011 roku duet producencki opublikował swój pierwszy album zatytułowany Emoth. Płyta okazała się zapowiedzią kolejnych zmian. Niebawem do składu dołączył utalentowany perkusista Łukasz Gańko którego Wu i K poznali w warszawskim studio nagrań Dizzy Dizzy. Tam również Projekt NOD spotkał Małgorzatę Lanberry Uściłowską, która ze względu na swoje zainteresowania i inspiracje muzyczne, okazała się być niezbędnym ogniwem wokalnym zespołu. Kolejną zdobyczą formacji stał się Paweł Sikora, gitarzysta dzielący wspólną fascynację post rockiem z Wu. Wystarczyła jedna próba by okazało się że Paweł z nawiązką spełnia oczekiwania muzyczne grupy.

Płyta Warsoul Experience to dość nietypowy eksperyment na polskiej scenie muzycznej. Muzycy postanowili podnieść sobie poprzeczkę i zamiast użyć łatwo dostępnych instrumentów i plug-inów VST postanowili stworzyć własne instrumenty. Jako złoże brzmień i dźwięków do stworzenia utworów na płytę wykorzystali głośną Warszawę. Wykorzystując producencki kunszt i zdobyte przez lata doświadczenia okiełznali miejski zgiełk by przełożyć go na harmonie, bębny czy też basy. Eksperymentalne podejście szybko wzbudziło zainteresowanie mediów ale również innych artystów. Zaproszenie na płytę przyjęły takie postacie polskiej sceny muzycznej jak: Wojciech Waglewski (Voo Voo), Tomson (Afromental), Marika oraz Małolat i VNM. Oprócz muzyki, do albumu dodana została płyta DVD z dokumentem ukazującym kulisy pracy nad materiałem. Artyści odsłonią rąbka tajemnicy i pokażą odbiorcom w jaki sposób zamienić rozpędzone metro w przestrzenny pad czy też jak dźwięk poprzedzający zapowiedzi na dworcu centralnym można przekształcić w ambientowo brzmiące klawisze.

Projekt NOD tworzą:

Lanberry -- teksty, wokal, kompozycja

Michał Wasilewski -- kompozycja, samplery, programowanie bębnów

Bartek Krok -- kompozycja, syntezatory, samplery, basy

Łukasz Gańko -- perkusja

Paweł Sikora - gitara


Szczególe podziękowania za pomoc w realizacji teledysku dla stylistki Igi Nowińskiej oraz dla showroomu DADS STUDS.

Album dostępny na empik.com i w serwisach z muzyką cyfrową:
http://soundline.biz/ProjektNodWarsoulExperience

Empik.com https://www.empik.com/warsoul-experience,p1218516369,ebooki-i-mp3-p
Plus Music https://plusmusic.pl/album/3929607/warsoul-experience
PlayTheMusic http://www.playthemusic.pl/mp3/album.html?albumId260957&artistId848416&tProjekt+Nod%2BWarsoul+Experience
Muzyka T-Mobile http://www.muzyka.t-mobile.pl/main/album.htm?albumId589912

____
Bądź na bieżąco, subskrybuj kanał YouTube: http://bit.ly/KokaBeats

Film znajduje się w katalogu: Teledyski


więcej

Komentarze