Najpierw kaganiec, potem obroża i smycz - Komentarz Konieczny!01:11:04

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Jest źle, a będzie jeszcze gorzej, to prorocze słowa, które wielokrotnie idealnie oddawały ducha rzeczywistości w Polsce. Tym razem jednak nikt nie został zaskoczony, nawet drogowcy, bowiem politycy od wiosny powtarzali, że po wakacjach dopiero się zacznie. I mamy już tego przedsmak. Wracają bowiem restrykcje sanitarne. Co prawda nie w całej Polsce, ale źródła rządowe opublikowały wersję dyrektyw dla powiatów objętych tzw. czerwoną strefą, gdzie od wczoraj obowiązuje całkowitych zakaz organizacji kongresów, targów, wydarzeń kulturalnych oraz imprez sportowych, na które mogliby przyjść kibice. Ponadto zredukowano ilość ludzi, którzy mogą przebywać w lokalach gastronomicznych, kinach, siłowniach, kościołach itp. Dopilnować mają tego służby mundurowe, które zostały w tym celu dodatkowo przeszkolone i poinstruowane. Funkcjonariusze bez dyskusji będą więc wypisywać teraz mandaty za np. nie zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej, w tym także w otwartym terenie, gdzie nie można zachować wymaganych odstępów. Choć sytuację tę krytycznie ocenia wielu prawników, którzy twierdza, że to niekonstytucyjne zachowanie, ponieważ nigdzie w polskim prawodawstwie nie ma przepisu nakazującego zdrowym ludziom podjęcie podobnych działań, minister Szumowski zapewnia, iż wkrótce zostanie to uregulowane. Od września mają bowiem wejść w życie nowe przepisy, które zezwolą na odkrycie twarzy tylko ludziom dysponującym zaświadczeniem lekarskim. Coraz więcej osób zwracaj jednak uwagę, że takie działania są formą społecznej tresury, którą bez skrupułów wciela rząd.

Może dlatego tak bardzo członkom Prawa i Sprawiedliwości zależy na sprowadzeniu do Polski wojsk amerykańskich, które miałby tu już zostać na stałe. Nieco ponad pięć tysięcy żołnierzy nie zmieni wartości obronnej naszego kraju zwłaszcza, że ich wyposażenie ma czysto ofensywny charakter, lecz może znakomicie sprawdzić się przy okazji tłumienia ewentualnego buntu, który jest całkiem prawdopodobny gdyby rząd zdecydował się ponownie zamrozić gospodarkę. Bulwersujący jest również fakt, że to polski podatnik zapłaci za niemal każdy metr kwadratowy amerykańskiej bazy w naszym kraju, bowiem administracja Donalda Trumpa już dawno przesunęła środki przeznaczone na ten cel do puli, z której finansowana jest budowa muru na granicy z Meksykiem.

Po co więc mają w Polsce stacjonować Amerykanie? Jakie będą dalsze restrykcje? I co wydarzyło się ostatnio w Libanie? O tym już dziś, w cotygodniowym podsumowaniu wydarzeń minionych dni na kanale eMisji.Tv, czyli Komentarzu Koniecznym. Na program zapraszają autorzy: Piotr Korczarowski i Kamil Klimczak.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Komentarz Konieczny


więcej

Komentarze