Geolokalizacja - jak zweryfikować konto i oglądać filmy na terenie Unii Europejskiej?

Zgodnie z najnowszymi regulacjami prawnymi w krajach UE zniesiona została tzw. geolokalizacja (inne określenie: geoblokowanie). Oznacza to, że osoba przebywająca w innym niż Polska kraju europejskim, może legalnie i zgodnie z prawem oglądać znacznie więcej filmów w ramach CDA Premium niż do tej pory.

Jak oglądać filmy i seriale za granicą?

Zniesienie geolokalizacji IP to dla użytkowników bardzo duża korzyść i wygoda. Teraz abonenci CDA Premium mogą cieszyć się dostępem do swoich ulubionych filmów i seriali także podczas zagranicznych podróży.

Aby jednak ograniczyć ewentualne nadużycia, przepisy unijne nakładają na usługodawcę obowiązek weryfikacji kraju stałego zamieszkania użytkownika. Jak wygląda ten proces? W przypadku monitu o potwierdzenie miejsca zamieszkania (wyświetli się on użytkownikowi przebywającemu poza granicami Polski podczas próby odtworzenia filmu) należy wybrać jedną z dwóch opcji:

  • wkleić numer swojego konta bankowego (nasz system automatycznie zweryfikuje jego poprawność)
  • przesłać skan lub zdjęcie dokumentu z widocznym adresem zamieszkania w Polsce. Może to być dowolny dokument lub rachunek, o ile widoczny jest tam adres zamieszkania w Polsce. Dokument może należeć do dowolnego członka rodziny, który korzysta z usługi CDA Premium.

Darmowa weryfikacja konta

Po poprawnej weryfikacji baza filmów CDA Premium zostanie bezpłatnie powiększona o pozycje, które do tej pory dostępne były tylko na terenie Polski. Cały proces jest bezpieczny i całkowicie bezpłatny, ale wymagany przez UE.