Białoruś - krwiożercza dyktatura czy państwo jak każde inne?00:55:41

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Białoruś od lat jest kreowana przez ludzi sterujących europejską opinią publiczną na ostatnią dyktaturę w Europie - krwawy reżim, który rozprawia się bezwzględnie ze swoimi przeciwnikami i służy tylko utrzymaniu przy władzy Aleksandra Łukaszenki. Z drugiej strony środowiska stojące w opozycji do mainstreamu idealizują to państwo, jako ostoję normalności, wspaniały przykład nieliberalnego państwa, gdzie lud popiera swojego przywódcę.

Napięte relacje całego świata zachodniego z Białorusią nie ułatwiają poznania prawdziwego obrazu sytuacji u wschodniego sąsiada Polski, a narastająca konfrontacja - zwłaszcza trwający na zachodnich granicach Białorusi kryzys migracyjny - sprzyjają powielaniu propagandowych stereotypów. Mur nieufności między Polakami a Białorusinami utrudnia przedstawicielom mediów uzyskanie akredytacji od władz w Mińsku. Jednak dwójce Polaków, dziennikarzom tygodnika Myśl Polska udało się taką zgodę uzyskać i poznać białoruski punkt widzenia na sytuację wewnętrzną i zagraniczną naszego sąsiada.

Czy rzeczywiście Białorusini kochają prezydenta Łukaszenkę czy może go nienawidzą? Białoruś to dyktatura, rządzona niczym sowchoz, czy państwo podobne do innych, które je otaczają? O prawdziwym obrazie - Białorusi widzianej z bliska opowie w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy? publicysta Myśli Polskiej i prezes Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego Przemysław Piasta.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze