Napinali przed Unią muskuły, a teraz kapitulują?00:56:08

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kolejny raz pojawiają się kontrowersje wokół wypłaty Polsce należnych jej środków unijnych. Pomimo poczynionych przez rząd PiS ustępstw, polegających przede wszystkim na zmianach w systemie sądownictwa, nadal nie doszło do transferu pieniędzy na Krajowy Plan Odbudowy. Struktury unijne uważają ustępstwa strony polskiej za niewystarczające i domagają się kolejnych zmian.

Głos w tej sprawie zabrał sam Jarosław Kaczyński, mówiąc, że nie mamy gdzie się cofnąć. Z kolei w niełaskę naczelnika Państwa mieli przy tym popaść twórcy negocjacyjnego sukcesu, minister rozwoju - Waldemar Buda i minister funduszy - Grzegorz Puda.

W przeszłości rząd PiS potrafił już kilkakrotnie zaostrzać narrację względem Brukseli tylko po to, żeby potem wycofać się ze swoich buńczucznych zapowiedzi i podporządkować pomysłom płynącym z instytucji unijnych. Dodatkowo, wykorzystywano tę sprawę do wewnętrznych rozgrywek w obozie władzy, gdzie poszczególne frakcje Zjednoczonej Prawicy odgrywały reżyserowaną z Nowogrodzkiej grę w dobrego i złego policjanta.

Jednocześnie nastroje euroentuzjastyczne są w Polsce na bardzo wysokim poziomie i nic nie wskazuje na to, żeby miały w najbliższym czasie ulec radykalnej zmianie. Czy jednak nie dochodzimy właśnie do ściany, pod którą Polakom pozostanie do wyboru opuszczenie Unii Europejskiej albo całkowite podporządkowanie jej strukturom? I to także kwestiach ideologicznych. O tym w kolejnym programie z cyklu Dokąd Zmierzamy? opowie prof. Mirosław Piotrowski, były europoseł i prezes Ruchu Prawdziwa Europa - Europa Christi.

_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI, KTÓRYMI MOŻECIE NAS WESPRZEĆ

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze