Czy Ukraina przykryje neutralizację Iranu?01:05:41

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Od kilku miesięcy nieoficjalne informacje pochodzące z Izraela wskazują na parcie władz tego państwa do wywołania kolejnego poważnego konfliktu regionalnego: Izrael miałby przeprowadzić specjalną operację względem Iranu, który od kilkudziesięciu lat jest przez Tel Awiw ramię w ramię z Waszyngtonem wskazywany jako element osi zła. Do tej pory kraje Zachodu ograniczały się jedynie do inspirowania zaburzeń wewnętrznych w kraju nad Zatoką Perską, ale to zdaje się nie przynosić już rezultatów.

Drugim czynnikiem, który prawdopodobnie wstrzymuje plany neutralizacji Iranu jest trwający cały czas konflikt na Ukrainie, który jest wojną zastępczą państw zachodnich z Federacją Rosyjską. Forpoczta naszej cywilizacji na Bliskim Wschodzie jak filosemici określają państwo położone w Palestynie, zachowuje dość duży dystans wobec tego konfliktu i nie przyłącza (a w każdym nie w pierwszym szeregu) do potępień i sankcji nakładanych na Rosję przez kolektywny Zachód. Biorąc pod uwagę bardzo serdeczne relacje izraelsko-rosyjskie nie jest to zaskoczenie, ale z drugiej strony na Ukrainie środowiska żydowskie są również bardzo wpływowe...

Jednak teraz, w obliczu pierwszych realnych prób (podejmowanych przez USA i Rosję) zakończenia konfliktu może oznaczać zielone światło dla powrotu opcji kolejnej wojny na Bliskim Wschodzie, tym bardziej że w Izraelu prawdopodobnie do władzy po przyspieszonych wyborach powróci Benjamin Netanjahu. Bliskie związki USA i Izraela dają podstawy do przypuszczania, że rychłe zakończenie wojny na Ukrainie może być efektem działań lobby żydowskiego.

O tym w kolejnym programie z cyklu Dokąd Zmierzamy? opowie Sylwia Gorlicka doktorantka UW, specjalizująca się w obszarze poradzieckim oraz Bliskim Wschodzie.

_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI, KTÓRYMI MOŻECIE NAS WESPRZEĆ

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


więcej

Komentarze