Czy to już wojna? Inwazja imigrantów na granicy00:43:31

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Choć napływ muzułmańskich imigrantów przez granicę polsko-białoruską trwa już od kilkanastu tygodni, to 8 listopada odnotowano niespotykaną eskalację tego problemu. W okolicach Kuźnicy Białostockiej kilkutysięczna grupa imigrantów próbowała sforsować zapory z drutu kolczastego ustawione na granicy. Rozbiła ona obóz i prawdopodobnie będzie próbowała kolejnych szturmów. Spotkało się to z mobilizacją wojska i policji po stronie polskiej - granicy strzeże kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy i żołnierzy.

To kolejny akt tzw. wojny hybrydowej ze strony władz białoruskich, które w ten sposób rewanżują się swoim sąsiadom za wspieranie protestów opozycji w ubiegłym roku i nałożone na ten kraj sankcje. Do tej pory udawało się na ogół nie dopuścić do przekraczania granicy - jednak czy tak duża grupa nie będzie zbyt dużym wyzwaniem dla polskich służb? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków i z niecierpliwością czekają oni na decyzje władz.

O tym, czy jest jeszcze możliwość załagodzenia tego kryzysu i czy potok imigrantów kiedyś uda się powstrzymać w kolejnym odcinku z cyklu Dokąd Zmierzamy? opowie dr Wojciech Szewko, analityk ds. stosunków międzynarodowych.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


więcej

Komentarze