Jak długo wytrzyma jeszcze Ukraina?01:00:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Problemy Ukrainy znalazły się w centrum zainteresowania niemal wszystkich środowisk politycznych w Polsce. Najpierw poszczególne ugrupowania prześcigały się w deklaracjach o bezgranicznym poparciu dla zmagań naszych wschodnich sąsiadów, a teraz zdają się odwracać kota ogonem, mówiąc o polskim interesie narodowym i embargu na ukraińskie produkty rolne, w tym przede wszystkim zboże. To oczywiście efekt toczącej się w naszym kraju kampanii wyborczej, w której obserwujemy radykalną zmianę stanowiska wielu polityków. Nie zmienia to jednak faktu, że temat Ukrainy nie schodzi z ich ust.

Jednocześnie Ukraina gra z Polską w dziwną grę, niespodziewanie zaostrzając relacje poprzez skarżenie naszego kraju do międzynarodowych instytucji, jak choćby Światowa Organizacja Handlu. Co więcej Kijów, wbrew interesowi Polski, intensywnie wspiera pomysł reformy ONZ dot. poszerzenia tamtejszej Rady Bezpieczeństwa o stałe członkostwo Republiki Federalnej Niemiec.

To spowodowało lawinę komentarzy o tym, czy przypadkiem nie zbliża się jakieś przesilenie w działaniach zbrojnych na Ukrainie lub w światowym układzie sił. Niespodziewane poparcie Ukrainy dla Niemiec, które od dawna przecież usiłują powiększyć swe wpływy w układzie atlantyckim rodzi wiele pytań. Czy oznacza to początek swoistego przewartościowania dotychczasowych układów na Zachodzie? I czy kraje BRICS gotowe są dostosować się do zmiennych w tej grze? O tym w kolejnym odcinku z cyklu Dokąd Zmierzamy?, gdzie gościem Kamila Klimczaka będzie były więzień polityczny, politolog i publicysta, dr Mateusz Piskorski.

_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze