Jak zrobić biurko ze starego stolika kawowego / How to make a desk with old coffee table00:13:27

zwiń opis video pokaż opis video
W tym odcinku daję nowe życie staremu stolikowi kawowemu. Wykorzystam blat z klejonki sosnowej do zrobienia biurka. Z blatu trzeba usunąć starą warstwę lakieru i dodać nowe nogi. W warsztacie stolarskim Meble Twojego Pomysłu pojawiły się nowe maszyny. Jest to szlifierka długotaśmowa Felder FS722 oraz oscylacyjna szlifierka do krawędzi KS150. Szlifierka taśmowa robi super robotę. W pół godziny wyczyściłem cały blat ze starego lakieru, z obu stron. Dzięki szlifierce krawędziowej nareszcie będą zachowane kąty 45 stopni na bocznych krawędziach obrabianego materiału. Następnie zająłem się cięciem kantówek na nogi. Wyrównywanie materiału na grubość oczywiście robiłem na wyrówniarko grubiarce ad741. We wzmocnieniu górnym krawędzie musiałem ściąć pod kątem 45 stopni na pile formatowej felder k700s. Nogi i wzmocnienie łączyłem za pomocą kołków domino. Otwory frezowałem frezarką df500. Dzięki kołkom domino wszystkie elementy są idealnie spasowane ze sobą. Żeby nie było szczelin elementy nóg i ramy dociskałem ściskami płaszczyznowymi. Do klejenia użyłem kleju Kleiberit 303. POo zaschnięciu kleju wyszlifowałem całe biurko i polakierowałem lakierem Altax. Efekt wyszedł bardzo zadowalający.

....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.........................................................................................................

Film znajduje się w katalogu: Realizacje


więcej

Komentarze