Czy jesteś SZPIEGOWANY? Dowiedz się kto ŚLEDZI TWÓJ TELEFON (ft. NordVPN)00:06:20

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: iWiesz
Sponsorem odcinka jest NordVPN !
Zgarnij nawet 75% zniżki na 3-letni plan oraz miesiąc usługi gratis po wejściu na stronę - https://nordvpn.org/iwiesz - lub wpisaniu kodu promocyjnego "iWiesz".

Co to jest VPN i dlaczego wszyscy o tym mówią? To furtka, dzięki której Twoje działania w sieci są niewidzialne dla Twojego dostawcy internetu, rządu i hakerów. NordVPN zapewnia Ci bezpieczne, szyfrowane połączenie z Internetem i ochrania przed próbami śledzenia, bo sprawia, że jesteś ANONIMOWY.

#smartfony #NordVPN #internet

Oglądąsz #iWiesz

Lista aplikacji, które posiadają kod od Alphonso:

https://play.google.com/store/search?q=%22alphonso%20automated%22&hl=en

Rozmawiasz z przyjacielem o wakacjach, a następnego dnia zasypują Cię reklamy tanich lotów i biur podróży. Czy to może być PRZYPADEK ? A może ktoś albo coś Cię szpieguje?

KONTAKT: piszesz@iwiesz.to
Jesteś ciekawy świata? Sprawdź iWiesz w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/


Smartfon. Najlepszy przyjaciel człowieka i speców od marketingu. Każdy smartfon ma swój unikalny identyfikator reklamowy, którego celem jest stworzenie Twojego profilu i dostarczanie Ci skrojonych pod Ciebie reklam. By podrzucić Ci odpowiednie reklamy, potrzebne są narzędzia do zbierania informacji o Tobie, Twoich planach życiowych, nawykach, a nawet o pochodzeniu lub preferencjach zakupowych. Źródłem tej wiedzy, są APLIKACJE z których korzystamy na co dzień. Posługując się tym identyfikatorem odpowiednie dane firmom, tworzącym TWÓJ profil.

Ale niektóre aplikacje idą jeszcze dalej, po kryjomu korzystając z Twojego mikrofonu!

W sklepie google play i appstore znajdziecie ponad 250 aplikacji, zawierających kod stardupu Alphonso służące do monitorowania telewizyjnych nawyków użytkowników. Działanie kodu jest proste: jeśli narzędzie „usłyszy” i rozpozna dźwięki związane z jakimś produktem lub usługą, zostaną one powiązane z naszym profilem by w przyszłości wyświetlić nam odpowiednie reklamy.


Wiele z tych aplikacji kontynuuje monitorowanie mikrofonu nawet po ich zamknięciu, a informacja o tym, że zaszyto w nich mechanizm nasłuchujący pojawia się w opisie i regulaminie gdzieś na szarym końcu gdzie rzadko kto w ogóle zagląda. To, jaki jeszcze użytek robią aplikacje mające dostęp do naszych mikrofonów pozostaje zagadką.

Ale smartfon, to nie tylko aplikacje. Urządzenie wyposażone w mikrofon, kamerę, czujniki ruchu, kompas, dostęp do Internetu i lokalizator GPS ma… dosyć duży potencjał szpiegujący, który jest wykorzystywany za naszą zgodą.

Podczas każdej aktywności w sieci pozostawiasz po tzw. cyfrowy ślad. Na podstawie adresu IP Twojego komputera — można ustalić adres, pod którym znajduje się urządzenie, a także system operacyjny, zestaw zainstalowanych czcionek i ustawienia przeglądarek internetowych. Przeglądarki zapamiętują odwiedzane strony, wyszukiwarki — pytania, które zadajesz. Dzięki tzw. ciasteczkom (pliki „cookies”) serwery stron mogą śledzić twoją aktywność w sieci. Jeśli przy logowaniu się na jakiś portal podałeś dane osobowe, to wszystkie te informacje, które składają się na twój cyfrowy ślad, mogą zostać ze sobą automatycznie połączone. Informacje o swoich użytkownikach gromadzą także portale społecznościowe.

A to tylko wierzchołek góry lodowej.
Dlatego, może lepiej się... zabezpieczyć?

Nord VPN pozwala dosłownie surfować po sieci z innego miejsca na świecie. Tak więc treści, które wcześniej były ocenzurowane lub ograniczone, teraz staną się dla Ciebie dostępne. Pomyśl o wszystkich transmisjach sportowych lub serialach, które teraz możesz oglądać.

Pozwala też zaoszczędzić pieniądze. Zdarza się bowiem dość często, że sklepy internetowe czy usługi działające w sieci podają inne ceny dla użytkowników z różnych krajów. W zależności od tego co i gdzie kupujecie warto czasem sprawdzić czy przypadkiem łącząc się pod innym adresem I nie otrzymacie lepszej ceny towaru.

NordVPN jest prosty w zakupie i instalacji na każdym systemie operacyjnym, bo dysponuje dedykowanymi aplikacjami, także na urządzenia mobilne. Ma również specjalne rozszerzenie do Google Chroma! Jego dostawca pozwala na korzystanie w ramach jednej licencji równocześnie z 6 urządzeń, wiec za jednym zamachem możesz zabezpieczyć sprzęt całej rodziny w tym telewizor SmartTV i Router.

NordVPN Jest supersybki, więc nie ma niemal żadnego wpływu na prędkość internetu!

Zgarnij nawet 75% zniżki na 3-letni plan oraz miesiąc usługi gratis po wpisaniu kodu promocyjnego iWiesz lub wejściu na stronę https://nordvpn.org/iwiesz . Link znajdziesz w opisie filmu oraz w przypiętym komentarzu.

Film znajduje się w katalogu: iWiesz | WSZYSTKIE ODCINKI


Komentarze