Czy SUPER-MOCE istnieją? NADPRZYRODZONE MOCE w prawdziwym świecie.00:04:11

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: iWiesz
Oglądasz #iWiesz

Marvel, DC, ani nawet drużyna Avengers nie mają wyłączności na nadprzyrodzone zdolności. Ludzie z super-mocami, są wśród nas. Co prawda nie fruwają, nie strzelają laserami z oczu, ale i tak robią piorunujące wrażenie. Czy super-moce są możliwe? A jeśli tak, to jak je zdobyć?

#avengers #bohaterowie #supermoce
Autor: Karol Kania
KONTAKT: piszesz@iwiesz.to

Jesteś ciekawy świata? Sprawdź iWiesz w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/


SKRYPT ODCINKA:

Czy SUPER-MOCE istnieją?

X-meni, zdobywali super moce dzięki mutacjom. W realnym świecie, takie mutacje też się zdarzają.

Przykładem jest analgezja wrodzona – to rzadka mutacja genetyczna prowadząca do nieodczuwania bólu. Cierpi na nią Tim Cridland. Ten człowiek zaskoczył wszystkich, bezboleśnie wbijając szpilki w swoje ciało . Jego popisowe numery to wtykanie sobie w język rozżarzonych szpikulcówi i wspinanie się po drabinie skonstruowanej z brzytw.

Z kolei Daniel Browning Smith cierpi na zespół Ehlersa-Danlosa. To najbardziej elastyczny człowiek świata, człowiek guma. Swoją super zdolność zawdzięcza mutacji genetycznej, która wpływa na budowę kości, elastyczność skóry oraz stawów. Co ciekawe, Daniel podczas swoich wyczynów, niemal nie odczuwa bólu! Niezwykłą cechę wykorzystuje w pracy akrobaty i kaskadera.

Na świecie znajdziemy też udokumentowane przypadki ludzi o supermocnych kościach, sokolim wzroku, a nawet żołądku zdolnym strawić metal. Michel Lotito, to człowiek który w swoim życiu zjadł ponad 9 ton metalu, w tym Samolot - Cessne 150. Nietypowy posiłek trwał dwa lata.

Super moce można też nabyć. Sposoby na super moce są różne.

Echolokacja. To niezwykła umiejętność, wykorzystywana przez niektórych niewidomych. Klaskając językiem i nasłuchując odgłosów są w stanie zmierzyć odległość, rozmiar i kształt obiektów w pobliżu, stworzyć trójwymiarowy obraz otoczenia w promieniu kilkunastu metrów. Obraz w sensie dosłownym, bo nasłuchując dźwięków, wykorzystują jest część mózgu odpowiedzialną za przetwarzanie bodźców wzrokowych. Po odpowiednim treningu mózg niewidomego, może działać jak sonar. Niewidomy widzi.

Kolejnymi, nadprzyrodzonymi mocami mogą pochwalić się mnisi.
Tybetańscy mnisi opanowali sztukę kontrolowania temperatury ciała. Naukowcy byli naocznymi światkami błyskawicznego suszenia mokrych ręczników na plecach medytujących... Ręczniki wysychały w 5 stopniach Celsjusza, a mnisi podnieśli temperaturę swoich ciał o 8 stopni.

Najbardziej znaną "ludzką pochodnią" jest – Wim Hof . Człowiek, który wspiął się na szczyt Kilimandżaro, ubrany jedynie w szorty. Badania sugerują, że jest w stanie regulować temperaturę ciała za pomocą nietypowej techniki oddychania. Potrafi wpływać na własny układ nerwowy oraz odpornościowy. Wim naucza swojej techniki na całym świecie, dowodząc, że każdy człowiek na ziemi, może zostać IceManem. To nadprzyrodzone zjawisko jest w zasięgu ręki!

Ma na koncie wiele rekordów Guinnessa. Był tez rekordzistą w najdłuższej kąpiel w lodzie – wytrzymał godzinę 52 minuty i 42 sekundy. Był, bo jego rekord pobił polak Zbigniew Falkowski. W specjalnej klatce z lodem kąpał się aż 10 minut dłużej. To ponad 2 godziny.

Polaków z super mocami jest jeszcze więcej. Przynajmniej dwóch. . Sebastian Karaś jest pierwszym człowiekiem, któremu udało się przepłynąć wpław Bałtyk. Zajęło mu to niemal 29 godzin ciągłego pływania, bo Sebastian pływał nawet gdy jadł.

Jego brat, Robert został mistrzem świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana. 11,4 km pływania, 540 km jazdy rowerem i 126,6 km biegu, dystans Nowy Sącz-Trójmiasto w 30 godzin 48 minut i 57 sekund. Bez przerw. W ten sposób pobił 15-letni rekord globu na tym dystansie.

Ludzie z super mocami, są wśród nas.

A czy ty masz super moce?

Może umiesz poruszać uszami, albo zwinąć język w rulon? Potrafisz unieść jedną brew bądź polizać łokieć? Swój łokieć?

Podziel się swoją SUPER MOCĄ W KOMENTARZU. Możesz nawet taką, której nie masz, a chciałbyś mieć.

Pochwal się w komentarzu!

Subskrybujesz, iWiesz więcej!

Film znajduje się w katalogu: iWiesz | WSZYSTKIE ODCINKI


więcej

Komentarze