Jak krótkie jest Twoje życie?00:03:08

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: iWiesz
#życie #czas #człowiek

Oglądasz, #iWiesz !

Średnia długość życia w Polsce, to 77 lat. Ile czasu możesz wykorzystać ?


Jesteś ciekawy świata? Sprawdź iWiesz w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/
KONTAKT: piszesz@iwiesz.toSKRYPT ODCINKA:

Śpiąc 8 godzin dziennie, przesypiasz 1/3 swojego życia, co w praktyce skraca je do 52 lat.

W wieku pięciu, sześciu lat, niemal każdy młody polak jest zapisywany do szkoły, którą kończy po ukończeniu 18. W takcie roku, spędza w szkole około 1000 godzin, to 45 pełnych dni. Doliczając dojazdy i czas spędzony przy pracach domowych, po ukończeniu edukacji, masz za sobą 2 pełne lata poświęcone szkole. To skraca czas do 50.

Jeśli nie wyruszysz na studia, pora na pracę. Polacy spędzają w niej średnio 42 lata, a jako, ze w roku pracujemy około 2000 godzin, daje to 10 lat ciągłej pracy podczas całego życia. Z początkowych 77 lat, zostało nam 40.

W trakcie całego życia, kobiety malują się około 150 dni. Mężczyźni szykują się do wyjścia przez 46, z czego golenie zajmuje 2 000 godzin. Prace domowe, sprzątanie, gotowanie, jedzenie zabierają nam około 10% życia. To obowiązki, bez których nie możemy się obyć, przez które pozostają nam całe 32 lata. Prawie.

Odliczmy pierwsze chwile naszego życia, których nie pamiętamy, oraz w których jesteśmy całkowicie zależni od rodziców. To zmniejsza sielankę do 27. Według statystyk, ponad połowa osób po 65 roku życia zmaga się z chorobami wieku podeszłego. Coraz więcej czasu spędzonego na badANIACH, albo w szpitalu, to spora strata. Załóżmy, że szpitale, dojazdy i zmęczenie podczas całego Twojego życia, a zwłaszcza na starość zajmują 7 lat.

Z 77, zeszliśmy do 20 lat pełnych absolutnej, świadomej i zdrowej wolności! To mniej niż jedna trzecia tego czasu, który dostajesz od świata. Ale 2/3 Twojego życia nie są z automatu spisane na straty. Obowiązki to jedno.Tak naprawdę Kształtują Cię odpowiednie wybory oraz nastawienia i to od nich zależy jak wiele chwili zaliczysz do udanych.

Będąc statystycznym Polakiem spędzisz 1/4 życia w sieci, to niemal 20 lat. Oglądanie telewizji zajmie Ci kolejnych 7 . Około 80% czasu spędzisz w pomieszczeniach, a tylko 20 na zewnątrz.
Będziesz się całował przez 14 dni, 4 miesiące zajmie Ci śmianie się. Na seks poświęcisz 19 godzin, 43 godziny na ćwiczenia fizyczne, postoisz pół roku w kolejkach.

To, jak wielką wartość ma czas, zależy od tego jak go wykorzystasz.

Subskrybujesz, iWiesz więcej!

Film znajduje się w katalogu: iWiesz | WSZYSTKIE ODCINKI


Komentarze