500+ dla uchodźców, a BEZKARNOŚĆ PLUS dla PiS00:34:37

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tylnymi drzwiami, ale wielkimi krokami, wraca niechlubny projekt Bezkarność PLUS, który ma zwolnić z odpowiedzialności urzędników państwa, którzy łamali prawo przy okazji stanu epidemicznego lub jak teraz proponuje PiS niebezpiecznej sytuacji na granicy państwa.

Bezkarność PLUS to projekt, który pojawił się w 2020 r. na fali wielu nadużyć jakich dopuścili się urzędnicy państwa działający w okolicznościach epidemicznych. Aby ochronić swoich ludzi przed wyrokami, PiS przygotował specjalną ustawę, która miała zwalniać z odpowiedzialności karnej, jeśli prawo złamano w szczególnych okolicznościach. Po nagłośnieniu sprawy w mediach rząd wycofał się z tego projektu. Teraz jednak te same zapisy wracają pod płaszczem specustawy poświęconej ochronie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy.

Wszystko wskazuje na to, że rząd chce skorzystać z obecnego chaosu informacyjnego i zagrać na emocjach ludzi, których teraz interesuje głównie pomoc oferowana przez Polskę naszym sąsiadom. Procedowana w Sejmie ustawa oferuje Ukraińcom szereg dodatków jak np. świadczenie rodzinne, świadczenie wychowawcze, świadczenie na dobry start, rodzinny kapitał opiekuńczy, czy dofinansowanie wielu opłat. Abstrahując jednak od faktu, czy Polskę w ogóle stać na taki hojny gest, należy zwrócić uwagę, że w tym samym dokumencie znajdują się też zapisy o zniesieniu odpowiedzialności urzędniczej za okres epidemii. Co ma jedno do drugiego? W zasadzie nic, ale okazja, aby wprowadzić niepopularny zapis do polskiego prawa jest wręcz idealna. Nikt się bowiem nie zorientuje! I o tym właśnie dziś w programie Piotr Korczarowski będzie rozmawiał z posłem Grzegorzem Braunem z Konfederacji. Serdecznie zapraszamy!

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze