10. rocznica śmierci Leppera. Tymochowicz wie, kto zabił?01:13:38

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
5 sierpnia 2011 r. w biurze Samoobrony przy al. Jerozolimskich w Warszawie znaleziono ciało byłego wicepremiera Andrzeja Leppera. Jego śmierć wstrząsnęła całym krajem, gdyż był jednym z najwyrazistszych polskich polityków początku XXI wieku.

Mimo upływu dekady, do dziś nie ustalono ponad wszelką wątpliwość, czy było to samobójstwo. Co prawda ostateczne wnioski prokuratury wskazują na depresję, problemy rodzinne i upadek kariery politycznej, ale bliscy współpracownicy Leppera twierdzą, że miał za dużo planów, aby targnąć się na własne życie, a większość z jego prywatnych kłopotów już się kończyła.

Dzień przed śmiercią Andrzej Lepper widział się ze swym przyjacielem, a także doradcą ds. wizerunku, Piotrem Tymochowiczem, z którym omawiał strategię na najbliższe miesiące. Tego dnia ogłoszono termin najbliższych wyborów parlamentarnych, do których przewodniczący Samoobrony chciał się przygotować. Twierdził też, że dysponuje informacjami, za które może zginąć, ale z upublicznieniem ich chciał się wstrzymać do kulminacyjnego momentu kampanii wyborczej. To wskazuje, że Andrzej Lepper mógł jednak zostać zamordowany lub popełnić samobójstwo w wyniku ciężkiego szantażu. Przed śmiercią odbył kilka spotkań, z których wrócił roztrzęsiony.

Z kim się spotkał, co usłyszał, o czym wiedział i jakie informacje mogły kosztować go życie? O tym już dziś w programie z serii Dokąd Zmierzamy opowie jego doradca i przyjaciel, Piotr Tymochowicz.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze