Za wolność waszą bardziej niż naszą!01:00:35

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po raz pierwszy w historii Polski liczba mieszkańców naszego kraju przekroczyła 41 milionów. Jest to oczywiście podyktowane polityką otwartych drzwi dla uchodźców wojennych, którzy w naszym kraju znaleźli bezpieczną przystań. Rząd PiS poszedł jednak dużo dalej, niż moralność nakazuje, bowiem nie tylko udzielił schronienia każdemu ukraińskiemu uchodźcy, ale oferuje też obcokrajowcom godziwe warunki życia finansowane przez polskiego podatnika. Gdy do tego doliczymy jeszcze wsparcie samorządów, które za darmo proponują uchodźcom udogodnienia płatne dla Polaków jak np. miejsca parkingowe, komunikację miejską, wejścia do muzeów, parków rozrywki, obiektów sportowych itd., to napięcie zaczyna rosnąć.

Niektórzy zwracają też uwagę, że ukraińskie flagi zaczynają zastępować polskie symbole narodowe, co w kulminacji doprowadziło do skandalicznej sytuacji w Sejmie RP, nad którym powiewały niebiesko-żółte sztandary. A przecież zbliża się 2 maja, kiedy to obchodzi dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który zapewne upłynie w atmosferze pełnej hipokryzji. Cóż bowiem po tym, że przez kilkadziesiąt godzin pomachamy biało-czerwoną, kiedy od ponad dwóch miesięcy jej ranga spadła do miana zwykłego kawałka tkaniny, jaki bez skrupułów można wyrzucić z honorowej pozycji. Ci zaś, którzy zdecydowali się walczyć o jej należne miejsce, mogą teraz usłyszeć zarzuty karne znieważenia symboli narodowych obcego państwa, gdyż zdaniem wielu urzędników w Polsce nasz sztandar można schować choćby do piwnicy, ale zastępować ukraińskie flagi naszymi?! To się nie godzi!

Wracając jednak do kwestii samych uchodźców, państwa Zachodu zdają się umywać ręce od problemu. Nie ma teraz bowiem głosów o przymusowej relokacji, podziale odpowiedzialności, czy europejskiej solidarności. Największe i najbogatsze w UE Niemcy przyjęły dziesięć razy mniej imigrantów niż Polska, a i tak są na drugiej pozycji pod względem udzielonych azyli. Z kolei najbardziej prące do konfrontacji z Rosją na terenie Ukrainy, Stany Zjednoczone zdecydowały się przyjąć zaledwie 100 tys. uchodźców wojennych, czyli aż trzydzieści razy mniej, niż Polska, będąc jednocześnie państwem trzydziestokrotnie większym! O bogactwie gospodarek nie ma nawet co wspominać. A może właśnie należałoby, bowiem wszystkie inne kraje świata zdają się robić na wojnie Rosji z Ukrainą dobre interesy, zaś nasza ojczyzna, jak zwykle gotowa do poświęceń, rękami naszych zarządców narażająca bezpieczeństwo swych obywateli i notorycznie sięgająca do ich portfeli, może w konsekwencji ponieść największe straty. Jakie? O tym właśnie dziś w programie opowie w rozmowie z Piotrem Korczarowskim dziennikarz śledczy i dokumentalista, Wojciech Sumliński.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------


Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl


Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie


Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze