Żydzi szantażują właścicieli kin! Sumliński znów bez sali.00:55:37

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Po raz kolejny naciski środowisk żydowskich zablokowały projekcję filmu Powrót do Jedwabnego, autorstwa Wojciecha Sumlińskiego. Mimo rezerwacji terminu i podpisania stosownej umowy właściciel sali odmówił usługi w dniu pokazu filmu. Najpierw w Warszawie pracownicy kina Wisła nie wpuścili ludzi na zamknięty pokaz zorganizowany dla sponsorów dzieła. Następnego dnia scenariusz powtórzył się w Łodzi, gdzie zarząd kina Helios-Sukcescja wypowiedział salę zarezerwowaną na projekcję filmu Powrót do Jedwabnego.

To nie pierwszy raz, kiedy dziennikarz śledczy i dokumentalista, Wojciech Sumliński spotyka się z podobną praktyką. Dwa lata wcześniej podobne incydenty miały miejsce przy okazji promocji książki Powrót do Jedwabnego, w której wraz z dr Ewą Kurek i mjr. Tomaszem Budzyńskim, Sumliński próbował opowiedzieć historię żydowskich nacisków na Polskę obliczonych na wyłudzenie ogromnych pieniędzy, które mają się żydom należeć za pozostawione mienie bezspadkowe na terenie naszego kraju. U podstaw tych roszczeń leży historia zbrodni w Jedwabnem, której rzekomo mieli dokonać Polacy.

Sumliński w swej książce, a teraz także filmie dowodzi, że prawda w tej historii nikogo nie interesuje, gdyż liczy się jedynie interes. Brzmi on następująco oskarżyć Polaków o skrajny antysemityzm, urobić opinię światową na ten temat, wyciągnąć tyle, ile się tylko da. Za zdemaskowanie tego planu Sumliński stał się w Polsce autorem wyklętym, choć jeszcze niedawno był bardzo popularnym dziennikarzem, którego gościły salony. Teraz autor sam zadaje pytanie, czy to jest jeszcze Polska, czy już Polin, gdzie Polacy są obywatelami drugiej kategorii? Trudno bowiem myśleć inaczej, jeśli autor filmu zrealizowanego wyłącznie dzięki darowiznom rodaków nie może spotkać się w swojej ojczyźnie ze sponsorami, by wspólnie obejrzeć dzieło. Nie może nawet wynająć komercyjnie sali, za którą przecież chce zapłacić, choć odmówienie usługi z uwagi na światopogląd klienta jest prawnie zakazane. Jak widać środowiska żydowskie niewiele jednak robią sobie z polskiego prawa, które najwyraźniej traktują jako zapisy dla gojów.

Co zatem znajduje się w zakazanym filmie Sumlińskiego? Jakąż to straszną treść prezentuje owe dzieło, że do jego zwalczania zaangażowano nawet znanych artystów, którzy od kilku dni składają groźby zarządom kin, gotowych wynająć przestrzeń na projekcję Powrotu do Jedwabnego? O tym już dziś w programie z cyklu Dokąd Zmierzamy opowie autor filmu w rozmowie z Piotrem Korczarowskim.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze