Jaki będzie porządek świata po wojnie na Ukrainie?00:28:10

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trawestując chińskie powiedzenie żyjemy w ciekawych czasach. Symptomami wielkich zmian światowego porządku są kolejne konflikty w różnych rejonach świata: na Bliskim Wschodzie, w Azji czy ostatnio na Ukrainie. Ale ogniskujące uwagę opinii publicznej działania zbrojne to tylko wierzchołek góry lodowej. Kluczowa jest ekonomiczna rywalizacja Stanów Zjednoczonych z nowymi potęgami: Chinami, a także pozostałymi państwami układu nazwanego BRICS: Rosją, Brazylią, Indiami czy RPA.

Celem tych państw jest demontaż światowego porządku opartego na gospodarczej i militarnej dominacji Stanów Zjednoczonych, czemu USA przeciwdziałają różnymi środkami. Konflikty zbrojne wydają się wręcz umacniać pozycję Ameryki na świecie, pogłębiając zależność sojuszników światowego mocarstwa od swojego hegemona - tak jak to ma miejsce w przypadku Polski.

Jednak równolegle coraz więcej obserwatorów wskazuje na realizację swoich planów przez entuzjastów totalnej globalizacji i przebudowy świata w myśl głoszonych przez nich utopii: cyfrowej inwigilacji, zrównoważonego rozwoju i innych neomarksistowskich pomysłów. Ostatnie dwa lata, w trakcie których w ramach walki o zdrowie publiczne dopuszczono do użycia różne bezprecedensowe środki, ingerujące w normalne życie obywateli, dają podstawy aby wierzyć, że realizacja tego planu również wchodzi w decydującą fazę.

Czy czeka nas nowy, wspaniały świat w wykonaniu Klausa Schwaba, czy może świat wielobiegunowy, w którym zakończy się dominacja Stanów Zjednoczonych? I w którym obozie znajdzie się Polska? O tym w kolejnym programie z cyklu Dokąd Zmierzamy? powie Sebastian Pitoń, działacz społeczny z Podhala, szeroko znany z akcji Góralskie Veto.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl


Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie


Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze