Kolejna partia w duchu Korwina bez Korwina00:32:08

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Od wielu dni media donoszą jedynie o wydarzeniach na Ukrainie. Tymczasem w ich tle mają też miejsce mniejsze ofensywy, mariaże, skandale i przetasowania. Ostatnio np. doszło do wewnętrznej kłótni w Konfederacji, do której w jakimś stopniu też przyczynił się sam Władimir Putin. Oto trzech posłów z partii Korwin, tj. Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza, ogłosiło swoje odejście z partii. Pretekstem do secesji miały być wypowiedzi lidera, Janusza Korwin-Mikke, który najwyraźniej nie dość potępił rosyjską inwazję i w niedostatecznym stopniu okleił swój profil w żółto-niebieskie barwy. Teraz trzej zbuntowani posłowie deklarują utworzenie nowej partii wolnościowej, która pozostanie w strukturach Konfederacji.

To spore zaskoczenie, gdyż charyzmatyczny lider wolnościowców - Janusz Korwin-Mikke słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi i jego akolitom przez lata to nie przeszkadzało. Dopiero ostatnie, rzekomo proputinowskie wypowiedzi JKM spowodowały gwałtowną reakcję wolnościowych parlamentarzystów.

Los nowej inicjatywy jest niepewny, gdyż wielu działaczy wcześniej próbowało budować partie konserwatywno-liberalne eliminując z formacji politycznych Janusza Korwin-Mikkego. Wszystkie te próby zakończyły się fiaskiem.

Czy nad Konfederacją zawisła groźba rozpadu? I czy nowa inicjatywa zostanie zmarginalizowana? A może dla kontrowersyjnego polityka nadszedł czas emerytury? O tym w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy? opowie Janusz Korwin-Mikke.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenz

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze