Jak zrobić cyrkiel do frezarki górnowrzecionowej do frezowania okręgów i półokręgów00:12:29

zwiń opis video pokaż opis video
W dzisiejszym odcinku serii "Krok po kroku" zobaczycie jak w szybki i tani sposób wykonać pomoc do frezowania okręgów frezarką górnowrzecionową Makita RP2301FC. Tą pomocą jest cyrkiel montowany do stopy frezarki. Żeby zrobić takiego pomocnika potrzebuję dwa pręty gwintowane średnicy 12mm na nakrętkę 19, nakrętki w ilości ośmiu sztuk, cztery podkładki, wkręt do drewna i kawałek kantówki drewnianej. Kantówkę oczywiście przygotowałem z kawałka odpadu na pile formatowej k690s, oraz na wyrówniarko grubiarce Felder AD741. W kantówce na wąskiej powierzchni nawiercam otwory na pręty zgodnie z rozstawem i wysokością otworów ze stopy frezarki, a na szerokiej powierzchni nawiercam centralny otwór od którego będę mierzył promień okręgu. Materiał wstępnie obrobiłem na pile taśmowej FB610. W centralny otwór kantówki wkładam wkręt do drewna i wkręcam w obrabiany materiał.
Dzięki takiemu mocowaniu nie uszkodzimy przez przypadek materiału gdy cyrkiel wyrwał by np. gwóźdź. Efekt po frezowaniu jest idealny, wystarczy przetrzeć krawędź papierem ściernym.


....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.........................................................................................................

Film znajduje się w katalogu: Krok po Kroku


więcej

Komentarze