Znów biją i poniżają - Komentarz Konieczny!01:05:08

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Marzec upłynął pod znakiem niekończących się protestów i blokad rolniczych, podczas których mieszkańcy polskiej wsi sprzeciwiali się unijnemu Zielonemu Ładowi i antyrolniczej polityce Unii Europejskiej oraz rządu. Traktory regularnie paraliżują ruch w całym kraju, a efektów, poza kilkoma pozornymi ustępstwami - nie widać. Za to widać prawdziwą twarz rządu Donalda Tuska, który na rolników protestujących pod Sejmem w początkach marca wysłał prowokatorów i policję, która zachowywała się wyjątkowo brutalnie (scena zatrzymania demonstranta stojącego spokojnie z biało-czerwoną flagą obiegła cały kraj). Nawet poseł Konfederacji Sławomir Mentzen został przez funkcjonariuszy potraktowany gazem pieprzowym. Tak oto na sto dni rządu zaprezentowała się uśmiechnięta Polska. Prowokacja dała jednak rządowi asumpt do tego, aby nie prowadzić rozmów z rzeczywistymi liderami rolniczego buntu.

Potem na cel wzięto polityków obozu do niedawna rządzącego: do przeszukań w śledztwie ws. Funduszu Sprawiedliwości doszło w domach polityków Suwerennej Polski, co wzbudziło kontrowersje ze względu na posiadany przez parlamentarzystów immunitet. Szczególnie zbulwersowało prawicę wtargnięcie do domu Zbigniewa Ziobro, gdzie przeszukanie odbywało się bez obecności jego pełnomocnika (do czego miał on prawo), a sam polityk, cierpiący na nowotwór przerwał leczenie i przyjechał stawić czoła oskarżeniom. W śledztwie aresztowano kilku urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości, a także księdza Michała Olszewskiego, sercanina, który według prokuratury miał zdefraudować dotację z publicznych pieniędzy.

O ile jednak obóz władzy i opozycja w polityce wewnętrznej toczą zaciętą walkę, to w polityce zagranicznej dochodzi do aliansów. Donald Tusk z Andrzejem Dudą wspólnie odwiedzili Waszyngton i spotkali się z Joe Bidenem z okazji 25. rocznicy przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego. Przy okazji tej wizyty Biden powtórzył deklaracje o tym, że amerykańskie gwarancje dla Polski nadal obowiązują. Ponadto władze amerykańskie ubiły dobry interes: Polska kupi kilkadziesiąt amerykańskich śmigłowców Apache za 2 miliardy dolarów, które USA Polsce... pożyczą. Dodatkowo amerykański przemysł zarobi też na eksploatacji maszyn.

O tych i innych ważnych wydarzeniach kolejnego miesiąca w Komentarzu Koniecznym powiedzą Kamil Klimczak i Piotr Korczarowski. Zapraszamy do oglądania!
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe

Polecamy też Państwa uwadze publiczną zbiórkę na dodatkowy sprzęt audio-video do naszego studia, dzięki któremu będziemy w stanie realizować DEBATY - https://zrzutka.pl/a4ts5h

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Komentarze