Ile jeszcze wytrzymamy w UE?00:58:50

    zwiń opis video pokaż opis video
    Dodał: eMisjaTv
    Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
    _____________________________________________________________________________________
    Dość już tej całej Unii Europejskiej to myśl, do której z roku na rok dochodzi coraz większa grupa Polaków. Mimo to, na tle Europy obywatele naszego kraju są jednym z najentuzjastyczniej oceniających członkostwo w UE społeczeństw. Jest to przede wszystkim efekt wieloletniej propagandy medialnej, która bez cienia wątpliwości przedstawiała polskie członkostwo w UE jako bardzo korzystne, intratne, wygodne i pełne dobrych perspektyw, zaś jedyne negatywne komentarze związane z UE w mediach dotyczyły zamrożenia dużych środków finansowych, które nam tu w Polsce przecież się należą. Tu jednak należałoby zadać pytanie, czy nawet jeśli pieniądze płyną do Polski z Brukseli szerokim strumieniem, to do kogo tak naprawdę trafiają i czy w ogóle zostają w naszym kraju? To z kolei nie jest już takie oczywiste, bowiem spora część unijnych funduszy trafia ostatecznie do podmiotów zagranicznych, które po prostu prowadzą działalność na terenie Polski, ale zyski transferują za granicę. Z kolei korzystający z tych środków Polacy często otrzymują je w zastępstwie czegoś, z czego wcześniej pod naciskiem brukselskich eurokratów musieli zrezygnować. Ot choćby kwestia inwestycji w alternatywne źródła energii, do których UE oczywiście dopłaca, ale najpierw wydano dyrektywę, by zlikwidować piece węglowe i pozamykać kopalnie. Czy zatem unijna dopłata do gazowego kotła, który zastąpił tani piec na wszelkiego rodzaju kruszywo węglowe, a teraz uzależnia gospodarstwo domowe od stale drożejącego gazu ziemnego jest aby na pewno profitem?

    Takich dylematów jest oczywiście znacznie więcej i niemal zawsze prowadzą one do pytania, jak wyglądałaby nasza rzeczywistość poza Unią Europejską? Czy tzw. POLEXIT natychmiast przywróciłby kontrole graniczne i zablokował swobodny przepływ produktów i usług? A może byłaby to szansa na nowe otwarcie stosunków gospodarczych z krajami, z którymi przez członkostwo Polski w UE nie opłacało się dotychczas robić interesów? I czy w tym ujęciu polscy przedsiębiorcy, poddawani obecnie szerokim naciskom oraz kontrolom dyktowanym wymogami Brukseli, nie byliby w stanie szerzej rozwinąć swych skrzydeł? Czy nasze społeczeństwo nie skorzystałoby bardziej na handlu ze wschodem, dysponującym nieograniczonymi surowcami energetycznymi oraz ogromnymi rynkami zbytu? I czy naprawdę należy zakładać perspektywę, że jeśli nie członkostwo w UE, to Polskę czeka scenariusz ukraiński lub białoruski? O tym dziś w programie Piotra Korczarowskiego z cyklu Dokąd Zmierzamy opowie Justyna Krasowicz, przedsiębiorca i aktywna działaczka na rzecz POLEXITu.
    _____________________________________________________________________________________
    PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

    PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
    Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
    33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
    Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

    Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

    DAROWIZNA DLA FUNDACJI: INICJATYWA PRZECIW CENZURZE
    W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
    Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

    Komentarze