Jak ZAWSZE WYGRAĆ w KÓŁKO I KRZYŻYK ? Najlepsza strategia !00:03:23

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: iWiesz
#gry #zabawy #ciekawostki

Oglądasz #iWiesz
Kółko i Krzyżyk. Prosta rozrywka, którą zna każdy. Ale nie wszyscy wiedzą, że istnieją techniki, które niemal zawsze doprowadzą Cię do zwycięstwa. Czas poznać najlepsze strategie gry!

KONTAKT: piszesz@iwiesz.to

Jesteś ciekawy świata? Sprawdź iWiesz w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/SKRYPT ODCINKA:

Zacznijmy od rozgrywki w której to Ty rozpoczynasz.

Grając w kółko i krzyżyk, przy pierwszym ruchu, zawsze stawiaj swój symbol (czyli w tym wypadku krzyżyk), w dowolnym z narożników. Dlaczego? Bo jeśli twój przeciwnik wybierze jedno z tych pól… Wygrałeś. Przyznaj, że masz spore szanse!

Przeciwnik ma w sumie cztery opcje. Po pierwsze może wybrać dowolne z tych pól. Wtedy postaw krzyżyk w środku. Przeciwnik by grać dalej będzie musiał Cię zablokować, a Ty pomyśl przez moment i wybierz pole które da Ci dwie możliwości zwycięstwa (czyli w tym wypadku to , którego drogi nie zagradza koło). W kolejnej rundzie, przeciwnik będzie musiał Cię zablokować, ale Ty masz zwycięstwo w kieszeni.

Schemat narożnik-środek-narożnik w skrócie nśn, działa dla każdego z tych pól. Zobacz sam.

Jeśli przeciwnik wybierze inną opcję, czyli dowolny róg w linii prostej, ty postaw krzyżyk i drugim wolnym narożniku, również linii prostej. Przeciwnik by grać dalej będzie musiał Cię zablokować, a Ty narysuj krzyżyk w ostatnim wolnym narożniku, co da Ci dwie opcje na wygraną.. (czyli jedyny wolny narożnik).

Jeśli wybierze róg po skosie, wtedy wybierz dowolny wolny róg, czekaj na blok i zagraj na jedyny wolny narożnik, by mieć dwie opcje na wygraną.

A co gdy Cię zablokuje i postawi kółko w środku?

Największe prawdopodobieństwo zwycięstwa masz wtedy, gdy postawisz krzyżyk po skosie. Wygrywasz jeśli przeciwnik w kolejnym ruchu wybierze jedno z tych pól. Wtedy go blokujesz i masz dwie opcje zwycięstwa.

Jeśli wybierze dowolne z tych pól, idź na remis. Blokuj go przy każdym ruchu i czekaj na kolejną partię, którą na pewno wygrasz.

Proste? Jak gra w kółko i krzyżyk.
A co gdy zaczynasz jako drugi?

Nie ma magicznego sposobu na wygraną, ale zawsze możesz zremisować i odegrać się w rewanżowej rundzie. Bycie drugim oznacza, że musisz grać defensywnie. Uważnie przyglądaj się ruchom przeciwnika i blokuj go przy każdej okazji. Jak doprowadzić do pewnego remisu?

Jeśli Twój przeciwnik zaczyna w którymkolwiek bocznym polu, koniecznie zagraj na środek. A później blokuj przeciwnika jak AdBlock blokuje Reklamy.

Jeśli zagra na środek, wybierz dowolny róg i znów broń się tak jakbyś bronił Hogwart

Przykładowo. Przeciwnik wybiera środek, wybierz narożnik. Wybiera narożnik, blokujesz. Kolejny ruch i kolejny blok i powtórka z rozrywki.

Korzystając z tych strategii masz dwie drogi. Albo wygraną albo remis. To ogromna przewaga i niemal pewne zwycięstwo jeśli grasz na punkty!

Chcesz być najlepszy w innej grze?
Sprawdź odcinek o tym jak WYGRAĆ w kamień papier nożyce!

Subskrybujesz, iWiesz więcej!

Film znajduje się w katalogu: iWiesz | WSZYSTKIE ODCINKI


więcej

Komentarze