Jak przeżyć skok BEZ SPADOCHRONU?00:03:38

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: iWiesz
Oglądasz #iWiesz
A więc stało się. Wyskoczyłeś z samolotu bez spadochronu. Co teraz? Im większa wysokość startowa, tym lepiej dla Ciebie! Jeśli wyskoczyłeś z 3 kilometrów, masz około 70 sekund, zanim z impetem uderzysz w ziemię. Jeśli z 5, masz jeszcze więcej czasu.

Autor: Karol Kania
KONTAKT: piszesz@iwiesz.to

Jesteś ciekawy świata? Sprawdź iWiesz w social mediach:
Facebook: https://www.facebook.com/iwiesz/
Instagram: https://instagram.com/iwiesz/

SKRYPT ODCINKA:

Po pierwsze przyjmij pozycję X - głowa zwrócona do dołu, rozłóż ręce i nogi.
Szansa, że przeżyjesz wynosi jedną tysięczną procenta, ale takie ułożenie jest pierwszym krokiem do przeżycia. W ten sposób zmaksymalizujesz opór powietrza, sprawiając, że prędkość graniczna wyniesie ok. 195 km/h. Gdybyś nurkował głową albo nogami w dół, spadałbyś z prędkością ponad 300km/h.

Nie ma absolutnie żadnej gwarancji, że przeżyjesz, ale im wolniej spadasz, tym masz więcej czasu na wdrożenie punktu numer dwa.
Teraz znajdź odpowiednie miejsce do lądowania.

Myślisz, że woda jest ok? Jesteś w błędzie. Uderzenie w taflę wody z prędkością bliską 200 km/h to pewna śmierć. Celuj we wszystko, co pozwoli Ci wytracić prędkość na dłuższym odcinku: drzewa, krzaki i gęstą roślinność.

Lecisz zimą? Lepiej być nie mogło!

Masz szansę wylądować w zaspie świeżego, puszystego śniegu! Sierżant Nicholas Alkemade, podczas II wojny światowej wyskoczył - bez spadochronu - z zastrzelonego bombowca. Spadł z wysokości 5500 metrów. Trafił w drzewo a potem wylądował w zaspie. Obrażenia? Skręcona kostka.

Czy będzie to śnieg, czy drzewa, czy bagno przy lądowaniu obróć się tak, byś leciał nogami w dół. Wykorzystaj je by pochłonęły siłę upadku. Chroń głowę i szyję - zakryj tył głowy.

Ustaw się tak, jakbyś po wylądowaniu, od raz chciał zrobić przewrót w przód.

Dźwięk pękającej miednicy

Jeśli wciąż kontaktujesz, możesz poczuć, że bardzo chce Ci się spać. To normalne, doświadczyłeś wstrząsu neurogennego - spada Ci ciśnienie, temperatura ciała. Jesteś senny, ale nie idź spać.

Właśnie znalazłeś się w grupie liczącej mniej niż 150 osób, której udało się przeżyć skok bez spadochronu. Szanse, że wylądujesz żywy wynosiły mniej niż jedną 0,001%

Udało Ci się! Nie zasypiaj.

Pomyśl, że do końca Twojego życia będziesz w stanie przebić każdą ekscytującą historię opowiedzianą przez każdego, z kim kiedykolwiek pójdziesz na obiad. Ktoś wybrał się autostopem do Azji? Opowiedz o tym jak przeżyłeś upadek z 3 kilometrów bez spadochronu! Zrób selfie, wrzuć na insta!

Pomoc jest już w drodze. Masz czas by obejrzeć inne moje filmy i zostawić subskrypcję. Jeśli po obejrzeniu, wciąż będziesz czekał, zabij czas sprawdzając instagram iWiesz, czyli najciekawszy profil na instagramie!


Subskrybujesz, iWiesz więcej!

Film znajduje się w katalogu: iWiesz | WSZYSTKIE ODCINKI


więcej

Komentarze