Polska gotowa na III wojnę światową? Sykulski komentuje słowa premiera00:57:23

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Polityczna i ekonomiczna konfrontacja mocarstw nabiera tempa. Tak jak wielokrotnie w historii w centrum walki innych potęg znajduje się Polska. Z jednej strony od kilku miesięcy trwa inwazja imigrantów pochodzących z Bliskiego Wschodu, którzy z terytorium Białorusi próbują przedostać się na teren Polski, Litwy i Łotwy, a rozwiązania problemu nadal nie widać. Obie strony okopały się na swoich pozycjach i nie zamierzają szukać politycznego rozwiązania sukcesu. Dodatkowo eksperci przewidują, że wobec uszczelnienia granicy z państwami członkowskimi Unii Europejskiej, fala imigrantów skieruje się z Białorusi przez Ukrainę do Polski.

Jednocześnie nastąpił nagły wzrost cen surowców energetycznych, za co niektórzy politycy obwiniają protektora Aleksandra Łukaszenki, czyli Władimira Putina. Niezależnie od uwarunkowań politycznych, rosnące ceny gazu i ropy mogą pogłębiać niepokoje w Europie, dokładając do problemów związanych z trwającą pandemią, masową imigracją i uwarunkowaniami politycznymi niepokoje gospodarcze, gdyż kryzys energetyczny nadchodzącej zimy może dotknąć każdego mieszkańca kontynentu.

Dodatkowo Polska znajduje się znowu w stanie ostrego konfliktu ze strukturami Unii Europejskiej. Oprócz sprokurowanego przez Czechy prawnego sporu wokół kopalni węgla brunatnego w Turowie, nadal na arenie politycznej rozstrząsana jest kwestia mitycznej praworządności - zgodności reform polskiego sądownictwa z unijnymi traktatami (podstawę działań Komisji Europejskiej zakwestionował kilka tygodni temu polski Trybunał Konstytucyjny). Teraz Unia grozi Węgrom i Polsce odebraniem pieniędzy z tzw. Funduszu Odbudowy.

Na pytania o sytuację międzynarodową i pozycję Polski w rozgrywce europejskich potęg odpowie w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy? dr Leszek Sykulski.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


więcej

Komentarze