Polska dołącza do zielonego komunizmu. Co stracimy?00:59:53

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
7 listopada to data, która starszym Polakom kojarzy się z organizowanymi w minionym systemie akademiami ku czci Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej. Tej rocznicy od 30 lat nikt nie czci (poza będącym jeszcze marginesem środowiskiem skrajnej lewicy), jednak coraz więcej symptomów wskazuje na to, że ideały rewolucji po pewnym rebrandingu są nadal żywe na zachodzie. Popularne staje się powiedzenie, że czerwony smok zamiast upaść, rozpadł się na tysiąc czerwonych szczurów - a niektóre z tych szczurów są zielone lub tęczowe.

O tym, jak szerokie poparcie zyskują idee wielkiej przebudowy życia społecznego, niech świadczą wielkie szczyty klimatyczne - ostatnia edycja tego spotkania odbywa się właśnie teraz w szkockim Glasgow. Najpotężniejsi ludzie świata - nie tylko szefowie państw, ale też wielkich korporacji - po przybyciu na miejsce prywatnymi samolotami, debatują nad tym, jak zredukować emisję dwutlenku węgla. Co to oznacza dla zwykłego, szarego człowieka? Galopujące ceny prądu, paliwa, a nawet ograniczenie spożycia mięsa (!). Jednym słowem - totalna przebudowa życia społecznego, pod hasłem ratowania planety. Kwestionowanie dogmatów nowej religii - walki ze zmianami klimatu - może się skończyć nałożeniem cenzorskiego knebla przez wielkie korporacje, co zapowiada chociażby Google.

Dla Polski wdrażanie postanowień szczytu klimatycznego może być szczególnie dotkliwe, jako że polska energetyka jest wciąż oparta na węglu. Mateusz Morawiecki werbalnie zapowiadał walkę z dyktatem Unii Europejskiej i innych sił, jednak na szczycie po wygłoszeniu buńczucznego wystąpienia.... podpisał przystąpienie Polski do paktu na rzecz ograniczenia emisji CO2.

Czy pogrobowcy rewolucji październikowej w jej 104. rocznicę mogą czuć się zwycięzcami? O tym w kolejnym programie cyklu Dokąd Zmierzamy?. Gościem Kamila Klimczaka będzie red. Stanisław Michalkiewicz.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


więcej

Komentarze