Propagandowa zmiana warty?00:51:00

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Ostatnie dni przyniosły zapowiedzi potężnych przesunięć na rynku medialnym w Polsce. W redakcji dziennika będącego wręcz ikoną lewicowo-liberalnej polityki w Polsce, czyli Gazety Wyborczej trwa wojna pomiędzy zespołem redakcyjnym i redaktorem naczelnym Adamem Michnikiem a wydawcą dziennika czyli spółką Agora. Wewnętrzne wojenki nie pomagają dziennikowi, którego sprzedaż spada, a odkąd spółki Skarbu Państwa przeniosły swoje reklamy do tytułów związanych z nowym rozdaniem politycznym w Wyborczej trwa nieustanny wyprzedaż aktywów.

Wyborcza dla wielu jest uosobieniem tego, co najgorsze w dziennikarstwie, więc wieści o możliwym kolapsie gazety Adama Michnika wywołują radość po prawej stronie sceny politycznej. Czy jednak nie jest to radość przedwczesna? Oto po konserwatywny dotąd dziennik Rzeczpospolita ręce wyciąga - poprzez zarejestrowany w Amsterdamie fundusz inwestycyjny - miliarder żydowskiego pochodzenia George Soros. Niektórzy upatrują w tym nieprzypadkowej koincydencji czasowej i tworzenia drugiego frontu medialnego w obliczu dalszej utraty wiarygodności przez dziennik z Czerskiej.

Media już wielokrotnie pokazywały, że o ile mają poparcie wpływowych polityków i biznesmenów potrafią nawet obalać rządy. Czy wzmocnienie lewej nogi na rynku medialnym w Polsce będzie miało swoje konsekwencje? I czy jest to elemnt operacji powiązanej z działaniami w innych krajach Europy? O tym w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy? opowie publicysta Marian Miszalski.
---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


więcej

Komentarze