Nowe siły zmienią Polskę i Europę?00:55:27

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Od wielu lat wielu komentatorów i wyborców narzeka na zabetonowanie polskiej sceny politycznej. Okres pomiędzy wyborami to ten moment, gdy siły nieobecne w parlamencie i w medialny maminstreamie dokonują przegrupowania, tworzą nowe partie i koalicje. Jedną z postaci, która próbuje ostatnio po raz kolejny wkroczyć na scenę polityczną jest znany z protestów rolniczych szef Agrounii Michał Kołodziejczak. Kołodziejczak przekształcił swoją organizację w partię, a w poprzedni weekend w Warszawie odbyła się konwencja ruchu, na której przedstawiono jego postulaty programowe, głównie koncentrujące się na tematach rolniczych.

To kolejna próba wejścia Kołodziejczaka do polityki. Próba rejestracji partii i komitetu wyborczego w 2019 roku zakończyła się fiaskiem w niejasnych okolicznościach, o których rolniczy lider wypowiadał się dosyć enigmatycznie. O ile wtedy jego partnerem były środowiska wolnościowe, to na konwencji Agrounii pojawili się ludzie związani z lewicą, tacy jak chociażby Piotr Ikonowicz czy Maja Staśko. Co prawda stare powiedzenie mówi, że tylko krowa nie zmienia poglądów, ale dla niektórych komentatorów było to spore zaskoczenie.

Jednak polityczne przegrupowania dokonują się nie tylko w Polsce, ale też na arenie europejskiej. Równolegle do zjazdu nowej partii, w Warszawie odbyło się spotkanie 13 liderów konserwatywnych partii z całej Europy. Z Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim spotkali się premier Węgier Viktor Orban, szefowa francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen czy lider hiszpańskiej partii VOX Santiago Abascal. Liderzy chcą tworzyć nowy projekt polityczny w Europie, który będzie przeciwdziałać niemieckim dążeniom do federalizacji UE.

Czy nowe siły odmienią Polskę i Europę przed kolejnymi maratonami wyborczymi? I czy te formacje, które media określają jako konserwatywne i prawicowe rzeczywiście jeszcze takimi są? Na te pytania odpowie były europoseł i prezes Kongresu Nowej Prawicy Stanisław Żółtek.
---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze