Drewniany stojak na cztery butelki wina wycinany na pilarce taśmowej FB610 / wooden wine rack00:18:02

zwiń opis video pokaż opis video
Kolejny projekt, mniejszy gabarytowo, lecz wymagający precyzji. Prace oczywiście zaczynam od cięcia tarcicy dębowej i jesionowe na namiar na pile tarczowej K690S w poprzek włókien oraz wzdłuż. Następnie na wyrówniarce AD741 wyrównuję jedną stronę by móc obrobić materiał na grubość w grubościówce. Dębowe elementy mają grubość 50mm, jesionowe muszę rozciąć na pół aby uzyskać elementy o grubości 22mm. Po przecięciu desek jesionowych na pilarce taśmowej Felder FB610 przepuszczam przez grubościówkę i sklejam wszystkie deski ze sobą. Po związaniu kleju doklejam jeszcze podstawę jesionową. Do klejenia używam kleju Klejberit 303.2. Czas na trasowanie kształtu do wycięcia. Używam do tego kątownika SOLA, cyrkla, liniału precyzyjnego z prowadnicą INCRA, oraz kątownika Wolfcraft. Szkic jest gotowy, czas na cięcie. Przezbrajam maszynę zakładając taśmę tnącą o szerokości 6mm i ustawiając wszystkie stopery w odpowiednich odległościach. Taśma jest wąska więc pozwala na precyzyjne cięcie i duże zaokrąglenia. Świetnie radzi sobie z wysokością 23cm cięcia materiału. Po wycięciu zewnętrznych krawędzi przyszedł czas na wycięcie wewnętrznej części. Dzięki dodatkowym blatom materiał nie spada z blatu roboczego a ja zajmuję się prowadzeniem materiału. Po wycięciu środka zabieram się za szlifowanie krawędzi na oscylacyjnej szlifierce do krawędzi KS 150. Zrobiłem tyle ile mogłem, resztę zrobi maszyna. A dokładnie przystawka do szlifowania z taśmą szlifierską.

....................................................................................................

Zapraszam do Subskrypcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:
https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.
Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/
https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/
http://www.spryciarze.pl/profil/507630
http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu
https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski
Meble Twojego Pomysłu
.....................................................................................................

Film znajduje się w katalogu: Krok po Kroku


Komentarze