Najpierw afery, a potem ucieczka - czy szykują nam Zaleszczyki 2. 0?00:46:55

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Sytuacja na wschodniej granicy nie zmienia się od dłuższego czasu. Nadal grupy imigrantów próbują przedostać się do Polski. Jednocześnie nowe regulacje prawne pozwoliły ministrowi spraw wewnętrznych na wprowadzenie stanu wyjątkowego bez stanu wyjątkowego - w drodze jedynie rozporządzenia. Jednocześnie niebawem ma ruszyć budowa muru na linii granicznej. Mur - według zapowiedzi ma budować wiele firm, nie tylko polskie przedsiębiorstwa. Jak się okazuje, będą to m.in. firmy zarządzane przez ludzi związanych z partią rządzącą, co już umyka uwadze mediów, zajętych albo agresją Łukaszenki lub też losem biednych uchodźców.

Sam przerzut imigrantów ma też drugie dno, które w zamęcie propagandowych frazesów i otoczce wielkiej polityki ulega rozmyciu. Według większości komentatorów, którzy uczciwie podeszli do tego tematu, jest to dla służb białoruskich i innych osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie, bardzo dobre źródło dochodu. Jednak zamiast dyskusji i użycia w rozmowach z Mińskiem również argumentów ekonomicznych dochodzi do eskalacji wojennej retoryki, która - jak pokazuje historia - potrafiła doprowadzić do prawdziwego, gorącego konfliktu.

Wisienką na torcie posunięć obecnej władzy stanowią doniesienia o ćwiczeniach ewakuacji najwyższych przedstawicieli polskich władz... poza granice państwa. Co prawda odpowiedzialni za to funkcjonariusze stanowczo dementują te doniesienia, ale zaprzeczenia nie są w stanie zlikwidować wątpliwości w umysłach Polaków, którzy - patrząc na zachowanie przywódców państwa ponad 80 lat temu - zastanawiają się, czy coś może być na rzeczy?...

O kondycji polskiego państwa w niespokojnym okresie usłyszycie Państwo w kolejnym odcinku serii Dokąd zmierzamy?. Gościem Kamila Klimczaka będzie dziennikarz śledczy Leszek Szymowski.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze