Ostatnia prosta do szaleństwa01:06:58

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wieloletnia dziennikarka i publicystka portalu wPrawo.pl , Katarzyna Treter-Sierpińska w swej najnowszej książce Kowidowe Getta stara się odpowiedzieć na pytania: Jak to się stało, że w demokratycznych państwach prawa zapanował terror i segregacja sanitarna? Jak to możliwe, że z dnia na dzień odebrano ludziom możliwość normalnego funkcjonowania pod pretekstem walki z uciążliwą, choć stosunkowo niegroźną infekcją? Jak do tego doszło, że bezużyteczna szmata na twarzy stała się warunkiem wejścia do autobusu, sklepu, kina, czy szpitala? Jakich sposobów użyto, żeby wymusić na ludziach przyjmowanie eksperymentalnych preparatów, których działanie jest wysoce wątpliwe. Jakie mechanizmy uruchomiono, żebyśmy odrzucili racjonalne myślenie i zaczęli zachowywać się jak przerażeni szaleńcy?

Ponadto w programie z cyklu Dokąd Zmierzamy będzie też o globalnych mechanizmach pozbawiających państwa suwerenności , a obywateli ich praw. M.in. o unijnym mechanizmie pieniądze za praworządność, który został właśnie usankcjonowany przez TSUE i może to oznaczać, że część państw będzie nadal płacić składki do wspólnotowego budżetu, ale nie dostanie nic w zamian. Podobne obawy utraty kompetencji państw związane są międzynarodowym traktatem w sprawie profilaktyki i gotowości pandemicznej, nad którym na początku marca pochylą się reprezentanci ONZ i WHO. Mają oni zdecydować jakie procedury należy przyjąć w poczet prawa międzynarodowego, aby wszystkie kraje na Ziemi miały te same obowiązki wobec zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia. Obowiązki, które mogą przełożyć się też na ograniczanie praw obywatelskich, co ostatnio dotkliwie odczuli mieszkańcy Kanady. Tam jednak rząd zdawał się nie mieć już skrupułów wobec swych wyborców, którym nieustannie piętrzono trudności zwykłego funkcjonowania w życiu, a jednocześnie nie oferowano żadnego wsparcia. Niektórzy nie mieli już siły wobec kolejnych obostrzeń i uznali, że skoro nie mogą normalnie pracować, to będą radykalnie protestować.

Czy w Polsce też nas to czeka? A może najgorsze już za nami? Czy jesteśmy na ostatniej prostej do normalności, czy minęliśmy właśnie zakręt szaleństwa, z którego już nie da się już wycofać? O tym wszystkim dziś z Katarzyną Treter-Sierpińską będzie rozmawiał Piotr Korczarowski.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze