Niszczyli Leppera, teraz biorą się za Brauna!01:08:36

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Grzegorz Braun jest bez wątpienia jednym z najbardziej wyrazistych parlamentarzystów obecnej kadencji Sejmu. Uparty, bezkompromisowy, odważny, krnąbrny, unikatowy, inteligentny, zawzięty, aktywny, zaskakujący i tak można wymieniać, lecz przede wszystkim jest solą w oku wszystkich przedstawicieli obecnego systemu władzy. W sprawie Brauna orzekano już różne kary. Wykluczano go z obrad, nakładano grzywny, kierowano wnioski do komisji etyki poselskiej, ale nikt jeszcze nie odważył się odebrać mu immunitetu. To zmienia się dziś, gdyż Komisja Regulaminowa Spraw Poselskich i Immunitetowych Sejmu RP właśnie przegłosowała pozytywnie, czyli ZA, 10 na 10 wniosków kierowanych przez Komendę Główną Policji o uchylenie posłowi Braunowi immunitetu.

Co szczególnie ważne, przedstawiciele policji sami przyznają, że 9 z 10 złożonych wniosków odnosi się do epizodycznego rozporządzenia nakazującego maskowanie twarzy, które nie ma już prawnego zastosowania, co z kolei znaczy, że Komenda Główna Policji odstąpi o skierowania wniosków do sądu. Mimo to wnioski były procedowane w komisji sejmowej i zostały uznane za zasadne!

Ostatnio wniosek KGP dotyczy złamania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co może wskazywać na jazdę po alkoholu lub poważne przekroczenie prędkości, co akurat posłom na Sejm RP często się zdarza. Tymczasem w tej konkretnej sprawie mamy do czynienia z umyślnym działaniem posła Brauna, który 7 października ub. r. był uczestnikiem legalnej manifestacji, której organizatorom odmówiono prawa do wjazdu samochodu z nagłośnieniem. Braun wsiadł za kierownice pojazdu i zmyślnie wyminął nim policyjne barierki. Wówczas nikt nie próbował nawet wręczyć posłowi mandatu. Teraz dowiadujemy się, że sforsował on zapory antyterrorystyczne i sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Mając do czynienia z sabotażem legalnie zgłoszonej manifestacji polegającym na uniemożliwieniu organizatorom komunikacji z uczestnikami wiecu, osobiście poprowadziłem pojazd z nagłośnieniem, któremu odmówiono wjazdu tłumaczył poseł Braun podczas posiedzenia Komisji Regulaminowej Spraw Poselskich i Immunitetowych Sejmu RP. Jego argumentacja w żaden sposób nie przekonała jednak członków komisji, aby przynajmniej wstrzymali się od głosu. Na ten moment mamy do czynienia z docelowym uchyleniem immunitetu poselskiego w dziesięciu postępowaniach policji. Do całkowitego odebrania immunitetu jeszcze daleka droga, lecz dzisiejsza decyzja może być istotnym krokiem w tym kierunku, a na pewno jest ostrzeżeniem dla samego posła Brauna, że paragraf zawsze się znajdzie.

Czy poseł Braun kroczy zabójczą ścieżką Andrzeja Leppera? Prawo i Sprawiedliwość przed laty udowodniło już, że nie cofnie się przed niczym, aby zniszczyć niewygodnego parlamentarzystę. Czy Grzegorz Braun dostrzega zagrożenie? A może przyjął ostrzeżenie. O tym dziś w programie Piotra Korczarowskiego z cyklu: Dokąd Zmierzamy.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl Tradycyjne przelewy można dokonywać na poniższe numery kont: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 lub 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 pisząc w tytule darowizna. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze