Najwyższy czas uzbroić naród!00:57:10

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Od bardzo dawna nie było w Polsce tak poważnego zagrożenia konfliktem zbrojnym, jak ma to obecnie miejsce. Redakcje niemal wszystkich rozgłośni w kraju codziennie formułują wiadomości o tym jak to pozbawiony skrupułów i sumienia, zimny czekista, Władimir Putin ostrzy sobie apetyt na kraje bałtyckie, a potem może i na Polskę? Władze naszego kraju popełniły zresztą już kilka błędów, które mogły skończy się otwartym konfliktem z Białorusią i Federacją Rosyjską. W tym samym czasie, te same władze doprowadziły do sytuacji, gdzie również od bardzo dawna poziom zaznajomienia społeczeństwa z bronią palną nie był tak niski, jak teraz. Obowiązkową służbę zasadniczą przekształcono w armię zawodową, której liczebność i zdolności operacyjne cały czas są kwestionowane. Działania Wojska Polskiego mają wspierać jednostki Obrony Terytorialnej, których możliwości są równie ograniczone. W kraju pozostają natomiast miliony mężczyzn, które nigdy w życiu nie trzymały nawet pistoletu w rękach. Nie mają zielonego pojęcia jak obsługiwać broń palną, a co dopiero jak skutecznie z niej korzystać. Setki tysięcy z nich chciałyby zmienić ten stan, ale dostępność strzelnic w Polsce jest wciąż niewielka, a prawo zezwalające na legalny zakup broni palnej jest tak restrykcyjne, że pomijając same koszta procedur, wielu chętnych daje po prostu za wygraną. Zupełnie jakby ktoś chciał powiedzieć: nie dla psa kiełbasa, a dla Polaka broń.

Ta absurdalna sytuacja ciągnie się od lat, lecz teraz ma ona szczególny charakter, gdyż w obliczu zagrożenia otwartym konfliktem zbrojnym, konsekwentne odmawianie Polakom dostępu do broni palnej zakrawa wręcz o zdradę stanu! Jakie zatem mogą być przyczyny tej kuriozalnej sytuacji? Czy władza rzeczywiście ulega argumentom przeciwników broni palnej o tym, że zwiększa ona przestępczość i ryzyko uszczerbku na zdrowiu? A może rząd po prostu boi się narodu, który wreszcie miałby argument przeciw upokorzeniom, które przez lata musiał z pokorą znosić? Może z uzbrojonym narodem politycy musieliby zacząć się liczyć i brać pod uwagę fakt, że pojęcie zdrady stanu nabrałoby wtedy poważniejszy wymiar?

Co jest takiego strasznego w fakcie legalnego posiadania broni i dozbrojenia narodu w okoliczności zagrożenia wojennego? O tym już dziś w programie z cyklu Dokąd Zmierzamy Piotr Korczarowski porozmawiam z Tomaszem Stępniem, prezesem Firearms United.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze