Osłonią czy okradną? O chocholim tańcu wokół inflacji00:59:57

zwiń opis video pokaż opis video
Dodał: eMisjaTv
Dla większości Polaków prawidła ekonomii i wskaźniki pokazujące sytuację gospodarczą są przysłowiową czarną magią. Jednak nikt nie zaprzeczy, że ceny w naszym kraju zaczęły rosnąć, a tempo wzrostu cen nawet tak podstawowych produktów jak żywność, paliwo czy energia elektryczna jest zatrważające. W ustach niektórych komentatorów pojawiły się nawet porównania z hiperinflacją zapamiętaną przez Polaków za czasów transformacji ustrojowej.

Czynniki oficjalne co prawda zauważają problem, a nawet na ostatnim posiedzeniu Sejmu przegłosowano tzw. dodatek osłonowy i obniżkę podatków na niektóre produkty, zwłaszcza paliwo i prąd. Jednocześnie prezes banku centralnego zapewnia, że sytuacja gospodarcza Polski jest bardzo dobra, wręcz najlepsza od czasu rozbiorów! Jest to bardzo śmiała deklaracja, jak na przedstawiciela obozu, który przez długi czas krytykował politykę gospodarczą władz III RP, dążącą do przekształcenia Polski w neokolonię.

Jednak inflacja to korzystne narzędzie w rękach władz państwa, aby opodatkować oszczędności Polaków, które raptownie tracą na wartości. Dodatkowo polityka banku centralnego, który kolejny raz podwyższył stopy procentowe, jest korzystna również dla banków i finansjery, które dzięki temu wyduszą więcej pieniędzy od kredytobiorców.

O tym, czy rządzący osłaniając najbiedniejsze polskie rodziny, a jednocześnie okraść te nieco bogatsze opowie prezes fundacji PAFERE Jan Kubań, który będzie gościem Kamila Klimczaka w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy?

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

Film znajduje się w katalogu: Dokąd Zmierzamy


Komentarze